Гірка чи Кагановська: як ХНУ ім. Каразіна обиратиме ректора

Претендентів на головну посаду залишилося тільки двоє.

2 червня співробітники та студенти найбільшого харківського університету оберуть ректора. У "півфіналі" шанси кандидатів практично рівні.

Наступного тижня стане відомо, хто очолить Харківський національний університет імені Каразіна: декан фізико-технічного факультету Ігор Гірка чи декан юридичного факультету Тетяна Кагановська. У першому турі 50% голосів виборців ніхто не набрав.

Праймеріз відбувся

Голосування пройшло 27 травня, ввечері того ж дня вже підбили його результати. За бортом залишилися двоє з трьох фізиків. Останнім прийшов до фінішу декан фізичного факультету Руслан Вовк, за нього проголосувало всього 153 людини. Вовк публічно ніяк не прокоментував свою поразку. З трохи кращим результатом виступив його колега — радіофізик Сергій Шульга. Він набрав 227 голосів. Непокірний декан, який ще на етапі підготовки до виборів звинувачував виконувача обов'язків ректора Віля Бакірова в очевидній підтримці Тетяни Кагановської, після підрахунку результатів не пропустив нагоду порадіти другому туру.

"Колектив університету не побачив у Тетяні Кагановській гідної спадкоємиці Віля Бакірова, незважаючи на обрану її штабом "адміністративну стратегію" забезпечення результату — Кагановська Т. набрала всього 991 голос (на тлі 1935 голосів за Бакірова В. на останніх виборах)", — написав Шульга .

Він вказав на те, що сукупний результат трьох деканів-фізиків склав 1090 голосів. До виборів ці претенденти підписали меморандум, в якому обіцяли підтримати того з них, хто вийде до другого туру. Перший тур Сергій Шульга назвав внутрішньокоаліційним праймеріз і побажав удачі Ігорю Гірці у другому турі.

Сам Ігор Гірка на всі коментарі про хороші результати коаліції фізиків відповів примирливим постом, у якому висловив подяку всім кандидатам без винятку.

"Друзі, які швидко рахують і пам'ятають про наш з Русланом Вовком і Сергієм Шульгою меморандум, надсилають мені такі лаконічні повідомлення: В + Г + Ш = 1090. Я відповідаю: В + Г + Ш + К = Університет. Спасибі всім", — заявив Гірка.

Тетяна Кагановська теж написала вельми миролюбне звернення на своїй сторінці у Facebook.

"Ми маємо різні смаки та інтереси, проте єдині у своєму прагненні бачити наш Університет успішним і процвітаючим. Ми любимо наш Університет за його демократичність, неймовірний дух свободи і творчості!", — повідомила декан юридичного факультету.

Дорогий кожен голос

У першому турі Тетяна Кагановська випередила всіх своїх суперників, але в планах у неї була перемога з результатом не менше 60 виборців. Її відрив від найближчого конкурента, Ігоря Гірки, перевищив 280 голосів. Це — майже 10% від кількості всіх виборців. Проте, це зовсім не означає, що подібне співвідношення сил збережеться і у другому турі.

Якась частина виборчих симпатій дістанеться Ігорю Гірці від колег і студентів, які у першому турі голосували за інших кандидатів-фізиків. Навряд чи це будуть всі 379 голосів, які сукупно набрали Вовк і Шульга. Цілком ймовірно також, що ці виборці просто проігнорують другий тур.

Головним агітатором декана юрфаку негласно виступає ексректор Віль Бакіров. Негласно — бо як голова оргкомітету виборів він не може явно агітувати за одного з кандидатів. Але останнім часом Кагановська часто з'являється поруч з Бакіровим на офіційних заходах університету.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що обіцяють у програмах кандидати у ректори ХНУ ім. Каразіна

Головним віп-агітатором Ігоря Гірки можна назвати бізнесмена і громадського діяча Юрія Сапронова, який публічно закликає за нього голосувати.

Як можуть розподілитися симпатії факультетів і підрозділів університету, можна припустити по тому, які були результати першого туру по виборчих дільницях.

На найбільшій дільниці №1 голосували факультети біології, геології, математики, іноземних мов, хімії, фізики, радіофізики, філології, а також НДІ хімії, астрономії, біології та адміністрація. За даними протоколу голосування, який є в розпорядженні KHARKIV Today, тут переміг Ігор Гірка. Він набрав 335 голосів, Тетяна Кагановська — 246. Друга дільниця, де голосували медичний, психологічний, юридичний, соціологічний факультети, факультети комп'ютерних наук і міжнародної економіки, віддав перевагу Кагановській: 516 голосів проти 174 голосів у Гірки. Ректор фізтеху виграв на четвертій дільниці, де голосував тільки його факультет. На шостій виборчій дільниці сили кандидатів були майже рівні: 75 — за Гірку, 79 — за Кагановську. Там голосували філософи й історики, а також співробітники університетських музеїв. На інших дільницях лідирувала Кагановська.

У першому турі майже 14% виборців не прийшли на дільниці. З урахуванням того, що у червні у студентів вже у розпалі сесія, наступної середи таких може бути ще більше. Це означає, що боротьба піде буквально за кожен голос.