Французький інженер зробив 3D-модель зруйнованої окупантами пам'ятки архітектури у Харкові

На 3D-зображеннях можна побачити пошкодження від снарядів окупантів.

3D-моделі зруйнованих історичних пам'яток України зможуть використати для їхнього відновлення.

Французький інженер Емануель Дюран за допомогою сучасних технологій і 3D-сканування відтворює історичні пам'ятки України, зруйновані внаслідок обстрілу російськими окупантами. Таким чином він допомагає архітекторам та інженерам реєструвати зруйновані будівлі. Працює інженер у Києві, Чернігові, Харкові та у Львові. Про це пише Radio Free Europe.

У Харкові Еммануель Дюран обрав пожежну частину на Полтавському шляху — пам'ятку архітектури 1887 року, яку російські окупанти зруйнували ракетою 28 березня.

"Дюран провів там два дні, завдаючи на карту дивовижне місце і завойовуючи довіру місцевої пожежної охорони. Там були настільки вражені його завершеним 3D-рендерингом, що влаштували йому приватну екскурсію по місцевому музею", — пише видання.

Французький інженер встановлює лазерний сканер, що нагадує штатив за допомогою підйомного крана, сканер записує 500 000 пікселів у секунду. Для моделі пожежної частини з одного боку йому потрібно 10 мільйонів пікселів, після чого він змінює місцезнаходження та обходить всю будівлю зовні та всередині. Усього йому знадобиться мільярд пікселів.

Потім Дюран узагальнює всі дані на комп'ютері і виходить цифрова копія, яку можна обертати в будь-якому напрямку і ділити на секції. Знімки Дюрана можуть використовувати архітектори та інженери для детального вивчення ушкодження, історики для демонстрації у музеях майбутнім поколінням.

"Це може допомогти нам визначити, чи не зрушилося щось, що важливо для безпеки, і подивитися, що можна відновити, а що не можна. Це також корисно з історичної точки зору", — пояснив Емануель Дюран.

Як писав KHARKIV Today, російські окупанти обстріляли з ракет будівлю пожежної частини у Харкові, яка є пам'яткою архітектури 1887 року. Внаслідок вибуху будівля зазнала серйозних пошкоджень. Співробітники ДСНС розібрали завали та запобігли подальшому обвалу елементів будівлі.