ФБР вичислило міжнародний кол-центр шахраїв у Харкові
У кол-центрах у Києві і Харкові працювало понад 40 чоловік, зокрема іноземці.
Громадяни України та іноземці організували міжнародну шахрайську схему. Через спеціально створені торгові платформи і кол-центри виманювали у людей гроші, а потім легалізували їх, запускаючи бізнес-проєкти, купуючи нерухомість і криптовалюту. Про це повідомили у Департаменті стратегічних розслідувань Нацполіції.
Українські правоохоронці спільно з колегами з США припинили діяльність злочинної організації. За отриманою інформацією від ФБР українські поліцейські почали власне кримінальне провадження за ч. 4 ст. 190 (шахрайство) і ч. 1 ст. 255 (створення злочинної організації) Кримінального кодексу України.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Шахрай привласнював квартири харків'ян
За даними поліції, між лідерами і учасниками злочинної організації були чітко розподілені ролі: контроль за діями учасників і фінансами, їх розподіл між усіма, пошук співробітників кол-центрів, легалізація грошей. До того ж, зловмисники ретельно маскували свою злочинну діяльність.
Зловмисники використовували таку схему:
- створили відповідні сайти — торговельні платформи, які нібито дозволяли отримувати прибуток від проведення операцій з купівлі-продажу різних активів;
- за допомогою програмного інтерфейсу імітували проведення операцій і зростання прибутку в сотні разів;
- співробітники кол-центрів телефонували інвесторам, які подали заявки на отримання прибутку, представлялися агентами торговельних платформ і пропонували внести додаткові гроші за надання комісійних послуг — 15% від загальної суми прибутку;
- отримували гроші і блокували акаунти постраждалих;
- переводили гроші на рахунки підконтрольних фірм у різних країнах;
- легалізували гроші, запускаючи бізнес-проєкти, купуючи нерухомість і криптовалюту.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків'яни виманювали гроші у жителів країн СНД і Європи
"Кол-центри функціонували у Києві і Харкові, їх штат налічував понад 40 чоловік, серед яких були іноземці. Всіх ретельно підбирали, обов'язкова умова прийняття "на роботу" — володіння іноземними мовами. Встановлено, що за такою схемою зловмисники ошукали тільки громадян США на 7,5 мільйона доларів" — розповіли у департаменті стратегічних розслідувань.
5 жовтня пройшли 23 санкціонованих обшуки у Києві, Київській і Харківській областях. Діяльність двох шахрайських кол-центрів припинили, забрали комп'ютерну техніку, флеш-накопичувачі, криптоносій, документацію, банківські картки та гроші.
Поліцейські і ФБР розшукують усіх причетних до функціонування оборудки і всіх потерпілих.