Двох американських добровольців, яких взяли в полон на Харківщині, утримують у Донецьку

Екс-військових із США полонили під час бою на північний схід від Харкова.

Александеру Дрюке та Енді Г'юну може загрожувати смертна кара.

Полонених на Харківщині американських військових Александера Дрюке та Енді Г'юна утримують у Донецьку. Про це пише BBC News Україна з посиланням на відповідне повідомлення російських державних агенцій 21 червня.

"Це означає, що їм може загрожувати дозволена у самопроголошеній "ДНР" смертна кара", — зазначає видання.

Нагадаємо, добровольців із США 39-річного Александера Дрюке та 27-річного Енді Г'юна окупанти взяли у полон під час бою за село Ізбицьке Харківської області 9 червня. Александер Дрюке та Енді Г'юн стали першими американцями, що потрапили у полон під час російської війни.

Дрюке та Г'юн — ветерани Збройних сил США, які відправилися на передову, аби допомогти Україні. Коли американські добровольці розпочали службу в Україні, невідомо. Як пише BBC News Україна, вони приєдналися до загону, де служили військові з Франції та США, загін називається "Багет". 

Як зазначає побратим полонених військових, підрозділу не повідомили достатньо даних про населений пункт, і вони йшли, не знаючи про штурм села Ізбицьке окупантами. Близько десяти бійців, що захищають Україну, опинилися проти 100 російських окупантів із танками. Одна з машин підірвалася на міні. Після цього американські бійці зникли. 

Проте 17 червня у російських Telegram-каналах з'явилося відео з полоненими американцями. На одному Дрюке називає своє ім'я та каже, що проти війни, на другому — те ж саме говорить Г'юн, але не представляючись. Місцеперебування полонених американців приховували до 21 червня.

"Обидва після того бою кілька годин переховувалися в лісі, а потім вирішили здатися в полон. Їхнє місцеперебування не називали до 21 червня, вранці цього ж дня джерело "Інтерфаксу" в "силових структурах ДНР" розповіло, що обидва перебувають у Донецьку", — пише BBC News Україна.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні працює гаряча лінія для пошуку зниклих безвісти українських воїнів

Як зазначає видання, прессекретар президента Росії Дмитро Пєсков та голова Міністерства закордонних справ Росії Сергій Лавров відмовилися гарантувати, що громадянам США не загрожуватиме страта, оскільки "американці не мають стосунку до української армії" та вони — "солдати удачі", Женевська конвенція про поводження з військовополоненими на них не поширюється.

"Імовірність смертного вироку для Дрюке та Г'юна справді висока — на початку червня "суд ДНР" вже засудив до смерті громадян Великої Британії Шона Піннера і Ейдена Асліна, а також марокканця Саадуна Брагіма. Хоч, на відміну від американців, що приїхали на війну, всі троє засуджених жили в Україні до початку бойових дій і приєднались до української армії на загальних підставах", — підкреслює BBC News Україна.