Двоє харківських айтішників потрапили до ТОП-100 найбагатших українців

Forbes Україна склав рейтинг найбагатших українців 2021 року.

Український Форбс склав список 100 найбагатших українців, серед яких п'ятеро — харків'яни. Статки найбагатшого, Олександра Ярославського, оцінили в 820 мільйонів доларів. У минулому році у нього було 725 мільйонів доларів.

Харківський бізнесмен Олександр Ярославський опинився на дев'ятому місці в рейтингу найбагатших українців у 2021 році, який склав журнал Forbes Украина.

Десятка найбагатших українців цього року виглядає так:

  • Рінат Ахметов — 7,6 мільярда доларів (компанії "Метінвест" і "ДТЕК");
  • Віктор Пінчук — 2,5 мільярда доларів (компанія "Інтерпайп");
  • Костянтин Жеваго — 2,4 мільярда доларів (компанія Ferrexpo);
  • Ігор Коломойський — 1,8 мільярда доларів ("Укрнафта");
  • Геннадій Боголюбов — 1,7 мільярда доларів ("Укрнафта");
  • Олександр і Галина Гереги — 1,7 мільярда доларів ("Епицентр К");
  • Петро Порошенко — 1,6 мільярда доларів (Roshen);
  • Вадим Новинський — 1,4 мільярда доларів ("Метінвест");
  • Олександр Ярославський — 820 мільйонів доларів (DCH);
  • Юрій Косюк — 780 мільйонів доларів (МХП).

Як відзначили укладачі рейтингу, за рік бізнесмени збільшили свої статки. 14 учасників увійшли до рейтингу вперше, семеро повернулися після перерви.

"76 учасників першої сотні українського списку за рік збільшили свої статки. Багатство першої сотні зросло на 42%, до 44,5 мільярда доларів. Як наслідок — вхідний квиток в сотню подорожчав на третину, до 125 мільйонів доларів", — пояснили в Forbes Україна .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖП'ять харків'янок увійшли до ТОП-100 найуспішніших жінок України

Укладачі списку вважають, що бізнесмени змогли збільшити свій дохід за рахунок зростання котирувань ключових експортних товарів — нафти, сталі, пшениці, кукурудзи.

Під час формування рейтингу Forbes оцінив стан понад 200 мільйонерів з бізнесом і об'єктами нерухомості в Україні і за кордоном. При оцінці враховували акції підприємств, нерухомість, транспортні засоби, предмети мистецтва, рахунки в банках та готівку.

До ТОП-100 потрапили також двоє харківських айтішників Дмитро Запорожець і Микола Удянський, колишній голова Адміністрації президента Порошенка Борис Ложкін і олігарх, друг Геннадія Кернеса Павло Фукс.

Дмитро Запорожець (на фото вище) зі статком у 450 мільйонів доларів опинився на 23 місці в рейтингу. У Форбс написали: "Коли в 2011 році Дмитро Запорожець писав першу систему для управління програмним кодом, він просто хотів спростити свою роботу в харківській аутсорсинговій компанії Sphere Software. Продукт Запорожця припав до смаку розробникам по всьому світу. Через десятиліття компанія GitLab, одним із засновників якої став харків'янин, налічує 1300 співробітників у 67 країнах. Керує бізнесом партнер Запорожця, голландець Сід Сібранджі. "Два роки тому я вирішив, що не хочу бути посереднім менеджером і поки залишуся хорошим програмістом", — розповідає Запорожець. Управлінській рутині він віддає перевагу коду, займає вищу сходинку в інженерній ієрархії GitLab. Job description".

У минулому творець УМХ, Борис Ложкін в щорічному рейтингу Форбс зайняв 47 місце. За словами укладачів, Ложкін позбавляється від старих активів: "Останній за часом exit — продаж на початку 2020 року мережі "Люксоптика" другому за величиною статків громадянину Італії Леонардо дель Веккіо, який, як і Ложкін, живе в Монако. Сума угоди традиційно не розкривається. Засновник медіагрупи UMH (видавала "Forbes Україна" в 2010-2014 роках) і колишній голова Адміністрації президента з травня 2018 року сам працює президентом. На чолі Єврейської конфедерації України Ложкін, судячи з його Facebook, зосереджений на "єврейських" проєктах, дистанціюючись водночас від гострих тем на зразок скандалу навколо Музею Голокосту в Бабиному Яру. Про бізнес він теж не забуває: серед останніх його вкладень — придбання частки в німецькій компанії-забудовника Liwon Hilden і участь в капіталі кількох IT-компаній".

Харківський IT-підприємець Микола Удянський зайняв 59 місце. "Форбс" повідомляє: "до списку найбагатших харків'янина Миколу Удянського привели електронні гроші і блокчейн. Перший мільйон він заробив в 2014 році, продавши мережу платіжних терміналів. Після продажу бізнесу підприємець виїхав до Таїланду, приєднавшись до товариства розробників криптобірж. "Сім років я жив, так би мовити, в джунглях на Пхукеті", – розповідає бізнесмен. За цей час Удянський разом з командою створили шість криптовалютних обмінників. Паралельно він нарощував криптоактиви. Перші 5000 біткоїнів він отримав за курсом $ 280-300 за монету".