До президента звернулися через роботу генконсульства РФ у Харкові
Автор петиції вказує, деякі країни Європи вислали російських дипломатів через їх шпигунську діяльність.
На сайті Офісу президента з'явилася петиція про розрив дипломатичних відносин з Росією, закриття посольства РФ у Києві і генеральних консульств РФ зокрема в Харкові. Відповідне звернення написав Денис Бут.
"Чому на території України досі функціонує посольство РФ у Києві (навпроти Міноборони України) і генеральні консульства РФ у декількох українських містах, а саме у Харкові, Одесі та Львові. Загальновідомим є факт, що дипломатичні установи РФ займаються не тільки " дипломатичною роботою", а можливо ще й шпигунською і розвідувальною діяльністю. Не так давно, у деяких країнах Європи (які входять до складу Європейського Союзу, і НАТО) були вислані російські дипломати через проведення ними шпигунської діяльності", — написав автор петиції.
За словами Бута, продовження функціонування російських дипломатичних установ на території України, може поставити під загрозу національну безпеку і оборону.
"Правові гарантії, які відповідно до норм міжнародного права мають і дипломатичні представники РФ, створюють тим самим для них безпечне підставу для" здійснення "шпигунської і розвідувальної діяльності проти України. Крім цього, викликає велике обурення той факт, що РФ використовує свої дипломатичні установи на території України для відкриття на них виборчих дільниць, для проведення так званих виборів в РФ. І це в той час, коли РФ проводить так звані "вибори" на тимчасово окупованих українських територіях ", — пояснив автор звернення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Козак перемагає змія": поряд з консульством Росії у Харкові завершили роботу над муралом
Автор звернення просить:
- Розірвати дипломатичні і консульські відносини з РФ.
- Ініціювати закриття всіх дипломатичних установ РФ на території України.
Дати доручення міністру закордонних справ провести аналіз, куди краще відправити український дипломатичний персонал (який буде видворений з території РФ) для посилення української дипломатії у дружніх для України державах. - Провести консультації з всесвітньо відомими нейтральними державами, а саме Швейцарською Конфедерацією та Швецією про можливість їх посередництва у переговорах з РФ.
- Провести переговори з країнами Європейського Союзу щодо можливості використання дипломатичних установ на території РФ для забезпечення прав і свобод громадян України, які перебувають на території РФ, а також консульської та дипломатичної підтримки громадян України в разі потреби.
- Відповідно до Конституції, внести до Верховної Ради проєкт закону, який заборонить високопоставленим чиновникам України відвідувати територію країни агресора — РФ і тимчасово окуповані території України. Ввести кримінальну відповідальність за порушення цієї заборони.
- Ініціювати на державному рівні невизнання результатів так званих парламентських виборів у РФ, які були проведені у вересні 2021 року.
Для того, щоб петицію розглянув президент Володимир Зеленський, потрібно зібрати 25 тисяч підписів за 90 днів. Підтримати звернення можна тут.