Державну службовицю з Харківщини судитимуть за роботу на росіян
Колаборантка при окупантах займалася дозволами на пересування транспорту.
Слідчі заочно оголосили підозру 33-річній жительці Ізюму, яка під час окупації добровільно погодилася співпрацювати із загарбниками. За даними слідства, до війни вона була адміністраторкою управління у Центрі надання адмінпослуг в Ізюмі.
На початку червня 2022 року, коли Ізюм був тимчасово окупований, влаштувалася до "ліцензійно-дозвільного відділу тимчасової цивільної адміністрації Ізюмського району Харківської області". Вона стала начальником цього "відділу".
"Жінка здійснювала діяльність, не пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій: проводила реєстрацію для отримання дозволів на переміщення транспортних засобів по місту Ізюм та району", — розповіли у Головному управлінні Нацполіції у Харківській області.
Зрадниця "керувала" до початку вересня 2022 року, а після деокупації Ізюму втекла і зараз переховується від слідства, тому слідчі ухвалюють питання про оголошення її у розшук.
Підозру жінці сформували за ч. 2 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Якщо її провину доведуть, жінка не зможе працювати на посадах терміном від 10 до 15 років з конфіскацією майна або без такої.
Як писав KHARKIV Today, раніше підозру оголосили "директорці" школи на Харківщині, в якій підіймали російський прапор. 38-річна жителька села Старовірівка Куп'янського району під час окупації очолила заклад освіти окупантів.