Денис Скорий більше не керує Харківським онкоцентром. Що далі?

Контракт Дениса Скорого сплив у листопаді 2021 року.

У Харківському онкоцентрі — тимчасовий виконувач обов'язків директора. Хірург, завідувач відділення Інституту загальної та невідкладної хірургії Віктор Лихман буде два місяці з приставкою т.в.о., потім відбудеться конкурс. Денис Скорий, найімовірніше, не подаватиме свою кандидатуру.

Першого лютого у Дениса Скорого, який керував онкоцентром з 2016 року, закінчилися повноваження: контракт закінчився ще восени 2021-го, але згодом голова Харківської облради Тетяна Єгорова-Луценко продовжувала його своїм розпорядженням. Другого лютого у Харківській облраді на засіданні комісії з питань охорони здоров'я розглядали заяви двох претендентів на тимчасового виконувача обов'язків директора — заступника Дениса Скорого Сергія Бухтєєва та хірурга, який ніколи не працював у онкоцентрі, Віктора Лихмана. Більше претендентів не було.

"Сьогодні виникла вакантна посада керівника обласного центру онкології. Надійшло два звернення  — від Бухтєєва про покладання на нього обов'язків директора та від Лихмана",  — повідомив Андрій Гнатушок.

На комісії озвучили вимоги до претендентів: дві вищі освіти, у сфері управління та охорони здоров'я, стаж роботи 7 років. Бухтєєв, який є заступником гендиректора з хіруругічної роботи у Центрі онкології з 2016 року, а до цього був лікарем на Донбасі, не мав другого диплому. Комісія навіть не почала заслуховувати його.

Лихман повідомив, чим планує займатись у онкоцентрі. Іти з посади на своєму основному місці роботи не збирається.

"Онкологія — служба, де обласний онкоцентр — це об'єднавча структура, яка покликана здійснювати допомогу не лише у цих стінах. Одне з глобальних завдань — збільшення виявленості, що призводитиме до покращення показників роботи служб, зменшення смертності", — повідомив кандидат.

Комісія дала 7 голосів за кандидатуру Лихмана. Після цього він повідомив KHARKIV Today, що планує брати участь у конкурсі на заміщення вакантної посади директора онкоцентру, а до "команди Скорого ставиться з повагою".

Сергій Бухтєєв був засмучений подією.

"Не розумію взагалі, якщо двох кандидатів запрошують на засідання комісії, а одного навіть не запрошують заслухати, я вважаю, що це неправильна ситуація. Тим більше, у нас колапс сьогодні, жах сьогодні у лікарні. У нас було закрите відділення гінекології через ковід. Сьогодні воно мало відкритися. Підписати наказ про відкриття цього відділення нікому через відсутність особи, яка може підписати цей наказ. Наразі люди з онкоцентру, випускники не можуть оформитись. Мене ніхто не призначив виконувачем обов'язків. Наразі ніхто не виконує обов'язки директора онкоцентру. Був Скорий Денис Ігорович. Сьогодні вже друге число. Виконувач обов'язків не був призначений. Наразі лікарня просто не може виконувати свої функції. Зняли мою кандидатуру. Мене навіть ніхто не заслухав", — сказав Бухтєєв.

Наказ Міністерства охорони здоров'я, у якому прописано, що керівник медичної установи обласного рівня повинен мати стаж на керівній посаді 7 або більше років, працює з 2002 року, але у 2016 році Скорий став гендиректором. Наразі Денис Скорий не може брати участь у конкурсі, комісія просто не ухвалить його документи. Залишатися у онкоцентрі в іншому статусі Скорий не планує.

"Якщо зміниться директор, я там не залишусь", — говорив Скорий МГ "Объектив".

Нагадаємо, 21 грудня депутати Харківської обласної ради ухвалили рішення про звільнення Дениса Скорого та призначення нового конкурсу на посаду генерального директора обласного Центру онкології.

Таке рішення ухвалили депутати на ІХ сесії обласної ради 21 грудня. "За" проголосували 73 депутати. Найбільше голосів дали фракції "Блок Кернеса —Успішний Харків", "ОПЗЖ", "Слуга Народу". Контракт Дениса Скорого закінчився 1 листопада 2021 року. Тоді депутати Харківської обласної ради після двох голосувань не продовжили контракт своєму колезі, директору онкоцентру та депутату облради від фракції Світличної Денису Скорому. "За" проголосували 53 депутати. Згодом голова Харківської облради Тетяна Єгорова-Луценко продовжила з ним трудові відносини до 1 лютого 2022 року.

Скорий був директором онкоцентру п'ять років. За цей час смертність у Померках знизилася у рази. Скорий хотів працювати з командою далі.

"Мені хотілося б сказати кілька слів про результати, які ми отримали за п'ять років роботи нового онкологічного центру. Перше — це команда, яка була зібрана з усієї України. Летальність знизилася вп'ятеро за п'ять років. Впроваджено операції, які взагалі не робилися раніше. Післяопераційна летальність знизилася вдвічі", — сказав Скорий.