"Дельта" прийшла. Коли Харків піде на карантин?
Упродовж місяця у Харківській області рівень захворюваності на коронавірус виріс втричі.
У регіоні панує штам "Дельта" — він підтвердився у 45 чоловік. Новий карантин — питання практично вирішене, питання тільки у тому, коли саме його введуть.
"Дельта" зараз панує
Кількість хворих на коронавірус зростає — як в Україні, так і у Харківській області. Якщо місяць тому в Україні фіксували 1000 випадків за добу, то зараз — по 2500. У Харківській області на початку серпня фіксували 50-60 нових випадків упродовж доби, за останній тиждень ця цифра коливалася у межах 140-200 нових випадків щодня.
За даними Міністерства охорони здоров'я, за місяць рівень захворюваності в регіоні зріс втричі: 6 серпня хворіло 25 чоловік на 100 тисяч населення, зараз — вже 75. Це — граничний рівень для того, щоб залишатися у "зеленій" зоні. З 2 838 ліжок у лікарнях першої хвилі зайняті 658. У Харкові хворих, які потребують госпіталізації, везуть до Обласної інфекційної лікарні, 13-у, 17-у і 25-у лікарні. У області хворих приймають опорні лікарні у Балаклеї, Дергачах, Куп'янську, Чугуєві, Лозовій та Краснограді.
У Харківській облдержадміністрації впевнені: майже всі хворі за останні дні заразилися штамом "Дельта". Тиждень тому до столичної лабораторії відправили 50 зразків біоматеріалу людей, у яких підтвердився коронавірус. Напередодні минулих вихідних отримали результати аналізу: у 45 з них була "Дельта".
"У більшості своїй це легка форма, але ми сьогодні відпрацьовуємо кожного цього пацієнта і їх контактних осіб, щоб було розуміння."Дельта" зараз панує. Для лікарень та лікарів це нічого не змінює — в основі лежить лікування коронавірусу. Рекомендації до лікування залишаються тими ж, що і були раніше, — розповів заступник голови ХОДА Михайло Черняк.
Хворіють на коронавірус в основному у Харкові: показники обласного центру в 2,5 раза перевищують загальнообласні. На думку Черняка, це все — через скупченість, та ще й масові гуляння внесли свою лепту.
"Велике скупчення людей і недотримання санітарних норм і правил дається взнаки. Багато людей не дотримуються правил карантину, починаючи від масових святкувань і закінчуючи звичайними пересуваннями", —.сказав чиновник.
Поки що в адміністрації не мають наміру робити різких рухів і щось обмежувати. Планують проводити більше тестувань і більше вакцинацій.
Бізнес не чіпатимуть?
У Міністерстві охорони здоров'я налаштовані жорсткіше. Там мають намір просити Кабмін перевести всю Україну з "зеленої у "жовту" зону вже наступного понеділка, 13 вересня.
"Україна працює за постановою, якою встановлено адаптивний карантин. Сьогодні у нас відбулося кілька урядових зустрічей і нарад, які чітко показують, що Україна вже сьогодні перевищила індикатори, які можуть перевести країну з "зеленого" рівня епідемічної небезпеки у "жовтий". Ми від МОЗ подали клопотання до Кабміну, на цьому тижні відбудеться комісія техно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, яка розгляне наше звернення", — заявив голова міністерства Віктор Ляшко.
У "жовтій" зоні обмеження стосуються в основному концертних залів і кінотеатрів. Заходи дозволені, якщо на 4 квадратних метри доводиться не більше однієї людини, а театри і кінотеатри повинні продавати тільки половину квитків.
У Харкові говорять: підкорятимуться розпорядженням Кабміну, але постараються цього разу не чіпати бізнес, наприклад, не стануть регулювати кількість людей у спортзалах. До "червоного" рівня епіднебезпеки, коли потрібно закривати майже все, ще досить далеко.
"Червоний" рівень епіднебезпеки буде не раніше, ніж у листопаді місяці", — заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін в ефірі "1+1".
Що робити зі школами — поки що незрозуміло. З одного боку, ЮНІСЕФ і ВООЗ рекомендують закривати школи тільки у разі крайньої необхідності, з іншого — в Україні існує вимога: 80% педагогів мають бути щеплені для того, щоб школа працювала. Кількість щеплених педагогів не називають ні у Міністерстві, ні в облдержадміністрації, що зайвий раз свідчить про те, що вакцинуються співробітники сфери освіти неохоче.