Де не чекати на поновлення офлайн-навчання у Харківській області
У Харківській області налічують понад 4000 бомбосховищ різних форм власності.
Навчатися у комбінованому форматі зможуть лише ті заклади освіти, які матимуть саме захисні споруди. Такі споруди повинні відповідати державним будівельним нормам. Наразі у регіоні готують бомбосховища в освітніх закладах. Однак уже відомо, що перейти до навчання за партами не зможуть у Харкові й населених пунктах, які розташовані близько до російського кордону. Адже в усіх освітніх закладах Харкова є тільки найпростіші укриття, наявність яких не гарантує небезпеки дітям.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МОН рекомендує університетам навчатися очно: що по Харкову
"Якщо говорити окремо про бомбосховища в освітніх закладах, то для нас це завдання наразі — підготувати безпечне освітнє середовище для можливого переходу в офлайн-освіту. Однак наразі ми не говоримо про це ані по місту Харкові, ані по тих населених пунктах, які фактично ближче, ніж 50-70 кілометрів до лінії кордону з Російською федерацією, де фактично дістають ракети С-300, і ми фізично не зможемо спустити дітей і персонал у відповідні бомбосховища. Якщо бомбосховища будуть належного рівня захисту, а це саме рівня "захисні споруди", які відповідають усім абсолютно вимогам будівельних норм, то ми можемо говорити про комбіновану форму навчання, де навчання буде проводитися безпосередньо у цих бомбосховищах, захисних спорудах, що може відносно гарантувати безпеку. Найпростіші укриття, на жаль, таку безпеку гарантувати не можуть, і наша військова обстановка, яку ми маємо наразі по місту Харкову та області, не дозволяють їх нам використовувати для освітнього процесу", — повідомив голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов в ефірі національного телемарафону.
Зараз по регіону є більше ніж 4000 бомбосховищ. Це у тому числі ті, що мають комунальну форму власності, знаходяться на балансі підприємств та організацій різних форм власності, а також у медзакладах і освітніх закладах. Олег Синєгубов зазначив: власники бомбосховищ мають на вимогу президента утримувати бомбосховища у належному стані.
Як писав KHARKIV Today, у харківських школах почали опитування щодо навчання у метрополітені. Анкетування триває принаймні у кількох школах міста.