Де і як отримати міжнародний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19 у Харкові

У регіоні завершили вакцинацію понад 27 тисяч чоловік.

Вакцинальна кампанія у Харківській області почалася наприкінці лютого, прищеплюють другою дозою вакцини з початку травня. У червні всім, хто вакцинований двічі, почали видавати міжнародні сертифікати вакцинації.

У Харківській області такі сертифікати видають сімейні лікарі. Бланки можуть бути жовтого або білого кольорів і заповнюються вони українською та англійською мовами. Про це повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації Михайло Черняк.

"Що стосується самих сертифікатів, там були суперечки, які вони, чи є вони. Вони затверджені, доведені, були спочатку тільки жовті бланки, зараз і жовті, і білі, двомовні, з відповідними печатками. Тобто, все це вже відпрацьовано. Всі вакциновані повинні отримати сертифікат у сімейного свого лікаря", — пояснив чиновник. .

Як отримати документ?

Минулого тижня редактор KHARKIV Today Юлія Агєєва прищепилася другою дозою вакцини проти коронавірусу в обласній клінічній лікарні, але міжнародний сертифікат їй не дали.

"У лікарні сказали, що документ можна отримати у сімейного лікаря. На той момент у поліклініці ще не було бланків, але зараз вони з'явилися. У суботу піду за міжнародним сертифікатом вакцинації", — розповіла Юлія Агєєва.

За словами Черняка, декларація з сімейним лікарем — обов'язкова умова для щеплень і отримання міжнародного сертифікату.

"За великим рахунком людина, у якої немає сімейного лікаря, не має можливості вакцинуватися. Про кампанію, щоб кожна людина знайшла свого сімейного лікаря, вже говорилося кілька років як мінімум. Я особисто був у пунктах вакцинації, бачив, як люди приходили, з'ясовували, що це необхідно, йшли до своїх поліклінік і знаходили можливість, знаходили лікаря, з якими вони укладали той же контракт", — повідомив заступник голови Харківської облдержадміністрації.

Сімейний лікар побачить у електронному реєстрі, що його пацієнт вже пройшов повний курс вакцинації і відразу може роздрукувати і заповнити документ міжнародного зразка.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки педагогів прищепили проти коронавірусу в Харківській області

Для чого потрібен міжнародний сертифікат вакцинації?

Міжнародний сертифікат вакцинації свідчить про те, що людина отримала дві дози вакцини і дає право тим, хто перетинає кордон, не проходити тести на коронавірус. Документ дійсний протягом року, його можна продовжити. Вакцина повинна обов'язково входити до переліку, затвердженого Всесвітньою організацією охорони здоров'я. В Україні роблять щеплення трьома вакцинами — AstraZeneca, Sinovac і Pfizer, всі вони входять до цього переліку. Зараз український сертифікат вакцинації визнають Угорщина, Молдова і Туреччина.

"Не слід плутати міжнародні свідоцтва про вакцинацію з "імунними паспортами" або "ковідними сертифікатами", які зараз розробляють в Україні та за кордоном, оскільки це різні поняття", — пояснили у Міністерстві охорони здоров'я.

Зараз "ковідні сертифікати" розробляють відповідно до вимог Євросоюзу та ВООЗ, вони повинні запрацювати в Україні з 1 липня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вакцинація проти COVID-19 почалася у колоніях Харківської області

Де отримати щеплення?

Зробити щеплення можна у поліклініках у будні і у Центрах вакцинації у вихідні. На сайтах міських поліклінік з'явилися телефони для запису на вакцинацію. Своїм пацієнтам дзвонять сімейні лікарі і пропонують зробити щеплення вакциною Sinovac.

Наприклад, на сайті міської дитячої поліклініки №14 (проспект Людвіга Свободи, 48-В) зазначено, що кабінети щеплень працюють з 8:00 до 11:00 за обов'язкового попереднього запису на вакцинацію проти коронавірусу. Там залишили телефон для зв'язку і додали, що графік роботи можуть змінити за наявності великої кількості записаних на щеплення.

Вранці 25 червня у міській поліклініці №10 (вулиця Метробудівників, 19) була черга з тих, хто хоче отримати щеплення.

З суботи 26 по понеділок 28 червня у Харкові працюватимуть три Центри вакцинації. Там прищеплюють вакциною Sinovac. Провакцинують тих, хто записався через сайт або додаток "Дія" або гарячу лінію МОЗ, а ще можна прийти без запису з паспортом і стати у "живу чергу".

Харків'янин Владислав Никифоров 21 червня прищепився проти коронавірусу в Центрі вакцинації на Полтавському шляху, 56 без попереднього запису.

"Я думав, що буде мало охочих вакцинуватися через свята. Вирішив перевірити, чи зможу зробити щеплення без запису. Прийшов до Центру вакцинації, черги не було, мене погодилися вакцинувати. Заповнення анкети, огляд лікаря і щеплення зайняло десять хвилин, ще півгодини потрібно посидіти під наглядом лікаря", — розповів Владислав Никифоров.

Уже чекають"живу чергу" у Центрі вакцинації на вулиці Сумській, 56.

Центри вакцинації працюватимуть у святкові вихідні за адресами: Сумська, 56 (відділення банку "Восток"), Полтавський шлях, 56 (бізнес-центр Optimum), Шатілова дача, 4 (офіс IT-компанії).

Нагадаємо, 23 червня у МОЗ повідомили, що в Україні стартував четвертий етап вакцинації проти COVID-19. На цьому етапі прищеплюють людей старше 60 років, а також людей у ​​віці 18-59 років з супутніми захворюваннями, в'язнів та персонал установ позбавлення волі та слідчих ізоляторів. Одночасно триває вакцинація пріоритетних груп з попередніх етапів, наприклад медиків, мешканців і персонал будинків для літніх людей та спеціалізованих інтернатів, маломобільних людей.

Як писав KHARKIV Today, станом на ранок 25 червня у Харківській області прищепили 109 990 чоловік першою дозою вакцини і 27 332 — другою.