Чому Харківська область — у лідерах за кількістю смертельних ДТП
Генпрокурорка просить нардепів звернути увагу на основні причини ДТП із загиблими, щоб ухвалити законопроєкт, який би застерігав від них.
Харківська область посідає третє місце у країні за кількістю смертельних аварій. Про це на виїзному засіданні Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності повідомила Генпрокурорка Ірина Венедіктова.
"За десять місяців у нас зареєстровано майже 11 тисяч кримінальних проваджень за ст. 286 Кримінального кодексу України (порушення правил безпеки дорожнього руху водієм), про яку сьогодні саме йдеться. З летальним наслідком 1844 — це за десять місяців, ми чудово розуміємо, що ця цифра на кінець року буде більшою: хто у нас "чемпіон" у країні? На першому місці залишається Дніпропетровська область, причому і по ДТП із загиблими, і по ДТП із загиблими пішоходами. На другому місці Львівська, на третьому — Харківська, на четвертому — Київська", — розповіла вона.
Генпрокурорка, спираючись на статистику, назвала топ-причини, через які відбуваються ці смерті:
- перевищення безпечної швидкості (понад тисячу загиблих);
- порушення правил маневрування;
- виїзд на смугу зустрічного руху;
- перехід пішоходів у невстановленому місці.
"Ця інформація безпосередньо має бути покладена у законопроєкт, який є, який ви [члени Комітету з питань правоохоронної діяльності — ред.] обговорюватимете, щоб справді бити по тих речах, які ми можемо превентувати", — повідомила Ірина Венедіктова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На дорогах Харкова можуть з'явитися приїжджі патрульні.
Генпрокурорка нещодавно повернулася з Харкова і побачила на пішохідних переходах багато фігур, що імітують пішохода дитячого віку, невеликого зросту. Це може привернути увагу водія.
"І напевно, справді, це краще, ніж не мати таких імітацій. Бо так чи інакше може десь увагу водія привернути. Але з іншого боку, завжди треба пам'ятати, що освітлений пішохідний перехід — це дорожче. Але він матиме превентивну можливість у рази більшу. Правоохоронці включаються там, де злочин уже трапився. А там, де ми можемо спрацювати на превенцію, на жаль, ми не можемо вимагати цього від правоохоронців", — пояснила вона.
Нагадаємо, близько 20:40 26 жовтня у районі перехрестя проспекту Гагаріна та вулиці Одеської сталася смертельна ДТП. Автомобіль Infiniti під керуванням 16-річного Миколи Харківського намагався перетнути перехрестя на червоне світло і зіткнувся з Chevrolet. Внаслідок ДТП 58-річний водій Chevrolet загинув і постраждали троє пасажирів Infiniti — двоє хлопців 19 років і дівчина 16 років. Постраждалих із тяжкими травмами госпіталізували до лікарні. Миколу Харківського затримали.
11 листопада у Харкові сталася ДТП на перехресті проспекту Науки та вулиці Тобольської. Автомобіль Toyota Land Cruiser збив хлопчика та дівчинку 13-ти років, які переходили дорогу пішохідним переходом. Експертиза встановила, що водій Дмитро Лисенко у момент скоєння ДТП перебував у стані наркотичного сп'яніння метадоном. Автомобіліст повідомив правоохоронцям, що "збив людей, бо відволікся до телефону" та заперечував факт вживання наркотиків.