Частина системи оповіщення Харкова не працює
Система оповіщення населення про надзвичайні ситуації у Харківській області виявилася несправною у перші дні війни. Зараз вона покриває сигналом 70% території.
В цілому по області система оповіщення населення про надзвичайні ситуації виявилися, за словами Івана Сокола, не готовою — на третій день війни вона вийшла з ладу. Систему ремонтували кожного дня. На сьогодні система оповіщення працює на 70%.
"Стосовно того, що чекало нас після нападу. Дуже великий тягар упав на плечі автоматизованої системи центрального оповіщення населення про надзвичайні ситуації, через яку повідомляють, у тому числі про повітряну тривогу та ракетну небезпеку. Після першого дня російської агресії, фактично уже на третій день, система оповіщення просто лягла. Її доводилося приводити до ладу практично кожного дня дуже великими стараннями сумісно з "Укртелекомом", ДСНС, працівниками цивільного захисту, волонтерами та місцевою владою. На даний час зусиллями всіх вищеперерахованих представників вдалося налагодити систему оповіщення, яка наразі працює на 70% та покриває практично 70 чи 80 навіть (з кожним днем цей процент збільшується) відсотків територію неокупованого Харківського регіону", — пояснив директор департаменту цивільного захисту населення Іван Сокол.
Поки систему ремонтували, розробили мобільний додаток "Повітряна тривога". Іван Сокол радить харків'янам орієнтуватися саме на цей додаток, оскільки туди сигнал приходить на 3-4 секунди раніше, аніж вмикаються сирени, і є трохи більше часу для того, щоб сховатися від обстрілів.
Зараз, через численні обстріли заводів, пошкоджена частина систем оповіщення. Подекуди їх нікому ремонтувати.
"Під час авіабомбардувань, ракетних бомбардувань та просто артилерійських влучань снарядів були пошкоджені сирени на заводах", — сказав Сокол.
На п'ятому місяці війни залиша.ться харків'яни, які ігнорують сигнали повітряної тривоги, наражаючи на небезпеку дітей. У департаменті цивільного захисту населення ХОВА закликають мешканців дотримуватися всіх правил безпеки під час війни.
"Коли беру самостійно, залучаю до цього працівників ДСНС, місцевої влади, перелазимо через паркани й шукаємо сирени для того, щоб їх відремонтувати, запускаємо їх, відчуваю велике почуття задоволення. І тут ідеш вулицею, вмикається сирена, і тут йде вагітна жінка, в колясці — дитина. Питання: "Ви чуєте сирену?". Відповідає: "Та ми вже і не боїмося". Шановні харків'яни, крім себе, ви ризикуєте своїми дітьми. Крім того, на вас дивляться інші люди. Давайте будемо переживати один за одного", — звернувся до харків'ян Іван Сокол.
Як писав KHARKIV Today, ще у березні цього року внаслідок обстрілів був пошкоджений оптичний кабель на ділянці між Харковом та Дергачами. Сирени у Дергачівській громаді досі не працюють.