Більшість жителів Харківської області щепилися проти коронавірусу
1 073244 жителів Харківської області зробили хоча б одне щеплення проти коронавірусу.
Це — 51% усіх дорослих жителів. Понад 942 тисячі людей щепилися повністю, а третю, бустерну дозу вакцини, вкололи 39 чоловікам, додаткову — 177.
Бустерна та додаткова дози відрізняються. Бустерну дозу вводять людям 60+, медикам і співробітникам інтернатів для того, щоб посилити захист через поступове зниження ефективності вакцини. Бустер — мРНК-вакцини слід вводити через 6-9 місяців після вакцинації. Сертифікат про вакцинацію у "Дії" можна буде продовжити.
Люди віком від 60 років можуть отримати бустер, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Записуватись на щеплення — у будь-якому пункті чи центрі вакцинації проти COVID-19.
Додаткову дозу вводять людям, у яких міг не виробитись достатній рівень імунітету через важкі захворювання: наприклад, рак крові, ВІЛ-інфекції, трансплантацію органів, хіміотерапію, лікування великими дозами гормональних препаратів. Додаткову дозу вводять через 1-3 місяці після останнього щеплення тією ж вакциною, якою робили попередню вакцинацію.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Журналісти знайшли харків'янина, який зробив 18 щеплень проти COVID-19
COVID-сертифікат для щеплених бустерною дозою проти коронавірусної хвороби з'явиться наприкінці січня. До того часу, хто вакцинувався бустером, зможуть користуватися "зеленим" сертифікатом про повну вакцинацію. Про це розповіла заступниця міністра охорони здоров'я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.
Щоб отримати новий цифровий документ, достатньо надіслати запит на порталі або додатку "Дія" не раніше останніх чисел січня, звичайно, вже після щеплення. Порядок створення сертифіката нічим не відрізняється від того, як створюються сертифікати COVID на підставі одужання або вакцинації. Єдиною відмінністю є термін дії нового документа — він діятиме 270 днів, рахуючи від дати останнього щеплення проти COVID-19.