Без сафарі: Фельдман розповів, для чого екопарку знадобилося 450 га лісу

За словами власника екопарку, на території планували створити величезний сафарі-парк.

Олександр Фельдман запевнив, що територію не можна приватизувати і забудувати котеджами.

На розширеній території регіонального ландшафтного парку Фельдман Екопарк планували створити великий сафарі-парк. Про це повідомив власник екопарку, нардеп Олександр Фельдман на своїй сторінці у Facebook. За його словами, через те, що рішення не підтримали, Харків і область багато чого втрачають.

"Ми випускали б там тварин, яких у нашому екопарку рятуємо, реабілітуємо і готуємо до повернення у природу. Тут би у безпеці жили косулі, лані, кабани тощо, ми розселили б рідкісних і червонокнижних тварин. За ними у природному середовищі могли б спостерігати харків'яни та наші гості — гуляти невеликими організованими групами у цьому лісі”, — написав Олександр Фельдман.

За словами власника екопарку, була ідея розвитку фотополювання, для цього упорядкували б лісові дороги. Влітку ці ліси планували використовувати для екотаборів, наприклад, для кадетів, "важких" підлітків, дітей з інвалідністю.

"Кажуть, когось збентежила цифра — 400 га лісів віддається екопарку. Але ж йому нічого не віддається! Йдеться про розширення території природно-заповідного фонду. Там безліч обмежень — цю територію не можна приватизувати, забудувати котеджами тощо. Та там навіть лаву іноді поставити не можна.Приватна структура бере на себе зобов'язання упорядкувати територію, випускати тварин — ця практика працює у всьому світі. Є зона, на якій розташований зоопарк або екопарк, є охоронна зона. Вона потрібна нам, щоб розділити нашу зооколекцію, у якій вже понад 5 тисяч тварин з усього світу, та сафарі-парк з тваринами, що мешкають у природному середовищі", — пояснив Олександр Фельдман.

За його словами, проєкт пройшов усі профільні комісії облради, є всі погодження, висновки вчених Харківського університету, Міністерства захисту довкілля.

Раніше депутат Харківської облради Роман Семенуха подякував колегам за позицію щодо запобігання виділенню екопарку близько 450 гектарів землі. За його словами, особливого цинізму додає той факт, що це відбувалося напередодні чергової річниці Голодомору.

"Уся громадськість пам'ятає про конфлікт у 2020 році, коли адміністрація парку встановила конструкції букв на тлі Меморіалу пам'яті загиблих від Голодомору 32-33 рр. З того часу жодна посадова особа парку не вимовила жодного слова вибачення. В української нації є святі речі, які нікому не можна оскверняти", — написав Роман Семенуха у Facebook.

Нагадаємо, 25 листопада на VIII сесії Харківської облради депутати не підтримали рішення про зміну кордонів Фельдман Екопарку. У разі ухвалення рішення площа екопарку становила б 590,85 гектара. Наразі він займає 140,5 гектара. У науковому обґрунтуванні необхідності змінити кордони йшлося, що розвиток екопарку неможливий через вкрай малу площу. А середня площа регіональних ландшафтних парків в Україні — 19 000 гектарів.