Мантра про «уряд технократів»
Останніми роками очільники держави під час переформатування уряду повторюють мантру про «уряд технократів», позбавлений квотного принципу. Звісно, коли доходить до кандидатур, політична доцільність і необхідність поповнювати партійну касу переважає над романтичними мріями.
Таким чином до уряду часто-густо потрапляють випадкові люди. Але діють всі як справжні технократи, тобто забувши про необхідну рису справжнього народного уряду – соціальну відповідальність. Чому ні в кого з керівництва держави не виникає запитання: як може 60 % населення отримувати субсидії? Разом із цим прогнозований річний прибуток Нафтогазу – 18 млрд гривень. Ще більший в Укргазвидобуванні. На важелях зубожіння населення або надприбутків державних підприємств пріоритетом обраний «технократизм».
Ми знаємо, що в керівництві держави немає Махатми Ганді або Вацлава Гавела. Але чому не спрацьовують запобіжники? Місцеві депутати є ближчими до нагальних проблем людей, тому почалася черга мораторіїв на подорожчання комунальних послуг від міських рад. На що прем’єр-міністр Гройсман не знайшов нічого кращого, як погрожувати містам банкрутством. Упевнений, що масове визнання недійсними нових тарифів (хоча це є більше декларація, аніж реальна заборона) може бути реальним запобіжником технократичного антисоціального «угару» наших керманичів.