Пластуни кличуть: де на Харківщині вчать мистецтву самовиживання
Цього літа Харківська область приймає три пластівських табори, до яких з'їжджаються діти та вихователі з різних областей – Львівської, Івано-Франківської, Вінницької, Луганської, Київської, тощо.
Про це KHARKIV Today розповіла виховниця пластунів Ірина Маркевич.
За її словами, перший, археологічний табір «Черкас», відбувся з 1 по 10 липня в селі Оскіл в Ізюмському районі. 50 пластунів віком від 12 до 17 років проводили розкопки в Цареборисівській фортеці.
Наразі на базі відпочинку ім. Соїча поблизу Старого Салтова працює табір «Літопис рідної землі». Він є історичним: пластуни подорожують в часі і опиняються в відповідній епосі. Участь приймають дітлахі від 6 до 11 років. Загони пластунів 6-7 роки має назви «Отроки» та «Боярівни», 8-9 років – «Джури» та «Гетьманівни», 10-11 років – «Звідуни» та «Зв'язкові».
Також у неділю, 22 липня, на території харківського екопарку стартував кінний табір для дітей від 14 років, участь приймають близько 60 пластунів.
Крім того, з 18 до 28 серпня на базі відпочинку ім. Соїча працюватиме парусний табір для дітей від 6 до 11 років, які ще не перебувають у «Пласті», але хочуть дізнатися більше та восени почати пластувати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Один день с пластунами. Как украинские скауты учатся самовыживанию
Довідка. Рух пластунів був заснований у Львові в 1911 році та невдовзі поширився по всій Галичині, Закарпаттю та Буковині, а з проголошенням Української Народної Республіки почав розвиватися також в Центральній Україні; члени організації навіть воювали в складі армії УНР проти більшовиків. Після встановлення радянської влади «Пласт» потрапив під заборону - на зміну скаутам прийшли піонери, а пластуни змушені була існувати в підпіллі та в діаспорі за межами країни. Відродження організації стартувало під кінець "Перебудови", переважно на Західній Україні. У той же час історія харківських пластунів почалася зовсім недавно, навесні 2015-го, зусиллями волонтерів, впевнених в тому, що Східній Україні не вистачає патріотизму.