Нажмите "нравится", чтобы читать KHARKIV Today на Facebook

Роман Семенуха: «У президента зробили ставку на місцевий криміналітет»

Нардеп Роман Семенуха («Об’єднання «Самопоміч») розповів про майбутні вибори президента та олігархічний пул, який керує Україною.

Народний депутат України Роман Семенуха («Об’єднання «Самопоміч») розповів, чому важливо, аби наступний президент був незалежним від олігархату, із яких причин він не довіряє соціологічним опитуванням і чому не радить споживати «Вечірній квартал».

"ВВП України залежить від десятка сімей»

– Романе Сергійовичу, соціологічні опитування під різними марками тривалий час моделюють другий тур на президентських виборах для Тимошенко і Порошенка. Ваше ставлення до таких досліджень?

– «Самопомочі» в 2014 році ще за місяць до дня голосування давали не більше 1,5–2,5 % (за офіційними результатами партія у 2014 році набрала 10,97 % – прим. «ХН»). Другий приклад: нещодавно одна з відомих соціологічних компаній змоделювала явку на майбутні президентські вибори на рівні 80 %, що в принципі нереалістично. На жаль, дуже часто результати досліджень публікуються з метою моделювання свідомості людей, і вони на це купуються, тому що більшості хочеться голосувати за прохідних. До соціологічних досліджень треба ставитися дуже спокійно, бо вони показують тренди, але не остаточні цифри. Я маю результати реальних соціологічних досліджень, які говорять сьогодні про дещо інший рівень підтримки як «Самопомочі», так і Садового.

– Чому українці, критикуючи олігархічну владу, віддають перевагу тим, хто фактично перебуває при владі десятки років?

– Люди до кінця не усвідомлюють, у чому причини їхніх проблем, чимало політиків у них не асоціюються з олігархами. Наприклад, відомий шоумен нещодавно публічно оголосив про те, що буде балотуватися на пост президента. Тобто з’являється людина, яка більшість своєї професійної кар’єри будувала на співпраці з одним відомим телеканалом, який належить одному дуже відомому олігарху. Він з’являється у найбільш рейтинговий прайм-тайм року, а для людей, посвячених у процеси, зрозуміло, що без відома цієї людини (олігарха) з’явитися на каналі в новорічну ніч неможливо. Тому очевидно: шоумен Зеленський – токсичний, адже є залежним від Коломойського.

– За соціологічним барометром, Володимир Зеленський має непогані шанси на успіх, він подається як «свій хлопець», як така альтернатива олігархам.

– Ключове слово тут «подається». Я пропоную подивитися з іншого боку на цю ситуацію. Що буде мати наступний президент, хто б це не був? За рівнем економічних свобод Україна на 150-му місці між Камеруном і Сьєрра-Леоне. У нас точиться війна, яка не припиняється і не припиниться найближчим часом, із однією з найпотужніших армій світу. Найбідніша країна Європи. Фактична відсутність правоохоронної та судової систем, і дві третини ВВП України залежить від десятка сімей олігархів, які останні 28 років фінансують політичні кампанії зручних їм політиків. Я стверджую, що Бойко, Вілкул, Мураєв, Порошенко, Тимошенко – це люди з одного пулу.

Вважаю, що президент повинен нести світоглядні речі країні, у який він живе. Я ніколи не дивився «Вечірній квартал» і не дивлюся. Для мене це програма, яка чітко характеризує українську меншовартість на кшталт радянських  «Тарапуньки і Штепсєля», де українці були показані не до кінця освіченими хлопцями з-під села, з-під міста, така класична меншовартісна штука, якою радянська машина дистанціювала українців від «городских» і від «русских». «Вечірній квартал» – логічне продовження тієї ж історії. Можливо, як коміки вони й талановиті, але президент України має нести цінності.

«Важливо повернути віру у власні сили»

– Старт кампанії лідера «Самопомочі» Андрія Садового відзначився купою бруду, який блогери опонентів вилили на нього і його дружину. Діюча влада його боїться?

– Усі ті сім’ї, які я згадував вище, точно знають, що із Садовим буде дуже складно домовитись. І я знаю, що вони про це знають. Боятись – не бояться, але влада точно знає, що Садовий не з їхнього пулу. І факти про те, як його і «Самопоміч» ламали щодо змін до Конституції України у Верховній Раді, і організація сміттєвої блокади говорять про те, що владі з ним буде важко домовитися.

– На чому базуватиметься його передвиборча кампанія 2019 року?

– Андрій Іванович точно не буде розказувати про зменшення ціни на газ. Я думаю, що майбутній президент має дати відповідь на декілька ключових запитань. Що робити з війною? Що робити, аби запустити економіку? Що робити з корупцією? Ще одне важливе питання: що робити, аби зупинити колосальну зневіру людей у власних силах? Ця зневіра виражається у тому, що ще менше чесних людей хочуть іти в політику, брати участь у громадській чи іншій активності, вона проявляється в тому, що мільйони людей поїхали за кордон. Тому дуже важливо повернути віру у власні сили – це найголовніше завдання.

– Томос – історичне рішення для України чи спроба президента за рахунок очікувань поколінь українців відтворитися у владі?

– І те, й інше. Що рухає Порошенком, багаторічним прихожанином УПЦ Московського патріархату? Безумовно, бажання переобратися. Чи увійде ця подія в історію України? Увійде. Мене важко записати в прихильники Петра Олексійовича, але я знаю, що його вплив дуже великий. Тому тут треба вміти відділяти особисте й тимчасове від довгого й державного. Мені байдуже, із якою метою це зробив Порошенко. Він піде, а це залишиться.

«Ніколи не думав про те, щоб поїхати»

– Як виглядає ситуація у Харкові напередодні трьох етапів виборчого процесу? Місто, по суті, будуть використовувати як плацдарм дуже багато політиків. Дехто згадав про свою «любов» до міста і почав її публічно демонструвати.

– Сьогодні є публічна підтримка Геннадієм Кернесом Петра Порошенка. Таке відбувається у більшості міст України. От уявіть, якби восени 2014 року хтось сказав би, що Кернес публічно буде підтримувати Порошенка? Це б сприймалося як дурний жарт. Але зараз це стало реальністю. Чому? Тому що Порошенко остаточно зруйнував, на мій погляд, судову гілку влади, повністю підпорядкував собі прокуратури та Службу безпеки. У результаті всі ті люди, які мали нести кримінальну відповідальність за хабарництво, за розпалювання ворожнечі, не притягнуті до відповідальності.

У президента зробили ставку на місцевий криміналітет, і таке відбувається скрізь: в Одесі, у Дніпрі... По-друге, потрібно розуміти, що фальсифікації відбуваються вже, бо за особистою вказівкою керівництва обласної  адміністрації та Кернеса в Харкові немає жодного рекламного борду із зображенням Садового. До речі, так само немає бордів Гриценка. На противагу в місті присутні борди всіх представників олігархічних кіл: Тимошенко, Бойка, Вілкула, Мураєва – усіх, окрім тих людей, які не належать до представників олігархічного пулу.

– Вам не хотілося кинути все й поїхати жити за кордон, щоб не бачити, як люди при владі руйнують Україну, замість того щоб відбудовувати її?

– Ні. Усі мої пращури із Сумщини, із Донеччини, із Харківщини – вони тут жили століттями. У мене троє дітей. Для мене великий виклик, щоб старша дитина не поїхала, адже вона думає про це, мріє поїхати навчатися у США. Я переконаний, що базову вищу освіту і бакалаврат потрібно здобути тут, але точно ніколи не думав, щоб самому поїхати. Я переконаний, що це країна великих можливостей.

БЛІЦ

Скільки годин на добу спите?

6–7

Яку останню книгу прочитали?

Любомир Гузар «Хочу бути людиною»

Про що любите розмовляти з дітьми?

Ким бути і як стати успішним

Яке місто в Україні ви відкрили для себе останнім часом?

Вінницю і Чернівці

У якому амплуа хотіли би зустріти старість?

Точно не в ліжку

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.