Бюджет-2019: за передвиборчі "хотєлкі" заплатять прості громадяни і підприємці
Уряд хизується бюджетом “не під ялинку”, який буде винесено на голосування в парламент вже завтра.
Коротко проаналізувавши текст, вкотре переконався – новорічні подарунки там таки є. Але не для освітян, медиків та бізнесу, а для тих, хто наступного року, нахабно використовуючи гроші платників податків, планує відтворитися у владі.
Отже, що влада пропонує українцям:
1. Дохідна частина зростає у порівнянні із першим читанням на 18, 1 млрд.гривень, і складає трильйон гривень.
Причому відбувається це зростання переважно за рахунок очікування на збільшення податку на прибуток. Тобто тиск на бізнес буде збільшено.
Ще 300 мільйонів гривень влада планує додатково витягнути з кишень громадян шляхом зниження порогу неоподатковування міжнародних посилок зі 150 до 100 євро.
Про податок на виведений капітал, який стимулював би бізнес до розвитку, і в майбутньому дав би збільшення податкової бази, вже навіть не йдеться. Влада гвалтує бізнес.
Простими словами: за передвиборчі “хотєлки” будуть платити підприємці та звичайні громадяни.
2. Пріоритети, на кого витрачати, лишилися незмінні:
– на МВС закладено рекордну суму за всю історію України- понад 82 млрд.гривень. При цьому до другого читання видатки ще підросли: на апарат Міністерства внутрішніх справ, капітальні видатки, забезпечення поточної діяльності органів і установ. Це додаткові 400 мільйонів гривень.
– додатково до збільшення витрат на СБУ на 17 %, влада ще додала Службі безпеки на грошове забезпечення 150 млн. грн;
– не залишилася поза увагою і ГПУ, якій між читаннями на капітальні витрати додали ще 100 млн. гривень.
3. На фоні цього “копійчані” збільшення витрат на медицину та освіту виглядають насмішкою.
На медичну субвенцію – плюс лише 190 мільйонів. На освітню – додаткові 12 мільйонів. І хоча загалом у порівнянні з минулим роком витрати на освіту зросли на 17 відсотків, левова частка цих 126 мільярдів гривень – витрати на споживання, а не на розвиток.
Не менш критична ситуація і в медицині: на екстрену допомогу потрібно 11 мільярдів, Уряд дав менше трьох.
На збільшення зарплат профільним медичним спеціалістам потрібно понад 94 мільярди гривень, Уряд виділив 55.
Дофінансує місцеве самоврядування, так?
Саме місцеві бюджети сьогодні стали основним донорами освіти та медицини, витрачаючи кошти на інфраструктуру на зарплати вчителям та медикам, що повинно відбуватися виключно за кошти національного бюджету.
Загалом обсяг освітньої субвенції зменшується на 14,6 млрд.гривень, медичної – 12 млрд.
4. Не змінилися пріоритети влади ані щодо фінансування “теплих” кредитів, ані – молодіжного кредитування.
На енергоефективність – усього 400 мільйонів, на будівництво – менше ніж минулого року- всього 27. Тобто на 20 квартир за київськими цінами на всю молодь країни.
І остання вишенька на торті!
Мільярд гривень заплановано виділити на Фонд Президента країни. Що це, не як пряме фінансування підкупу під час передвиборчої кампанії кандидата Петра Порошенка?
Тотальний підкуп і фінансування авторитарної поліцейської держави заради одного – відтворення у владі. Це і є головна мета бюджету – 2019. Але чек виписано бізнесу і нам громадянам.