Нажмите "нравится", чтобы читать KHARKIV Today на Facebook

В Харькове утверждены новые тарифы на тепло и горячую воду. Но горожане не будут за ними платить

Фото: KHARKIV Today.
Субсидии пересчитают в мае и октябре.
Каждый год, несмотря на запрет вводить новые тарифы, коммунальное предприятие проводит новые расчеты.

"Харківські теплові мережі" розрахували нові тарифи на свої послуги.

На засіданні 21 лютого виконавчий комітет Харківської міськради затвердив їх, але з позначкою: для мешканців, допоки діє воєнний стан, нічого не змінюється. 

КП "Харківські теплові мережі" розрахувало економічно обгрунтовані тарифи для споживачів міста Харкова та звернулося з пропозицією щодо їх розгляду до виконавчого комітету Харківської міської ради. Разом з тим "Харківські теплові мережі" будуть застосовувати тарифи для населення міста Харкова протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, у якому воєнний стан буде припинений, на рівні тарифів, що застосовувалися станом на 24 лютого 2022 року. Мораторій на підвищення тарифів діє відповідно до положень Закону України "Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання під час дії воєнного стану", — повідомили у міській раді.

Ми звернулись до КП "Харківські теплові мережі", аби зрозуміти, який тариф зараз є економічно обгрунтованим, адже минулого року КП також процедурно підвищувало тарифи, але наскільки, невідомо. Тоді фінансовий директор КП "ХТМ" Ігор Горішній поясняв нам, що затвердження тарифів — це щорічна необхідна за законом процедура.

Цього разу у КП "ХТМ" повідомили нові тарифи.

"Згідно з законодавством України, при  зміні суттєвих показників  або ціни на енергоносії КП "Харківські теплові мережі" зобов’язане розраховувати нові показники для встановлення тарифів і подавати для затвердження  на виконавчий комітет міської ради. Зміни не стосуються категорії "населення", тому що підприємство як надавало послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води для населення за ціною 1539 гривень за одну гігакалорію, або 39 гривень за один квадратний  метр, так і буде продовжувати надавати послуги за такою ж ціною, яку встановив  виконком міської ради і цим рішенням. Ми будемо застосовувати ті тарифи, які діяли на момент 24.02.22 року. Що стосується категорій споживачів "бюджетні організації" і споживачів категорій "юридичні особи", то дійсно є деякі зміни", — зазначив фінансовий директор КП "Харківські теплові мережі" Ігор Горішній.

За розрахунками тепловиків, мінімальна  собівартість виробництва 1 гігакалорії  тепла  для КП "Харківські теплові мережі" становить 2250 гривень, що на 711 гривень більше за встановлений. 

До речі, рішенням виконкому тариф для юридичних осіб було зменшено майже на 30%.

"Тобто якщо до цього ціна на тариф для юридичних осіб була близько 6600 грн, то на сьогоднішній день вона складатиме 3800 грн", — повідомив Ігор Горішній.

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.