Нажмите "нравится", чтобы читать KHARKIV Today на Facebook

Завдяки чому став можливим успішний український наступ під Харковом — БЛОГ

Військовий експерт, редактор Цензор.net

Бойовий дух наших військ дуже високий.

Успішний український наступ під Харковом став можливим завдяки правильній практиці застосування підрозділів кадрових механізованих та артилерійських частин Збройних сил України, тероборони, Нацгвардії, головного управління розвідки Міноборони та добровольчих формувань.

Мені здається дуже важливим проаналізувати ефективні наступальні дії, які проводять під Харковом починаючи з 28 квітня війська окремого угруповання "Слобода" силами 92-ї механізованої бригади та приданих частин, повний перелік яких поки що не будемо вказувати. Але варто подякувати ще одній нашій відомій механізованій та артилерийській бригадам. Дуже часто бойове застосування підрозділів тероборони та інших частин без важкого озброєння викликає великі хвилі емоцій та справедливого обурення у суспільстві, але в даному випадку, бойовий дух наших військ дуже високий, попри масовані обстріли наших позицій з території РФ.

Але варто відмітити, що передусім під час наступу вдалось зробити наступне для ефективного застосування батальйонів тероборони, головного управління розвідки Міноборони, Нацгвардії та добровольчих формувань:

  1. Єдиний центр управління на великому фронті.
  2. Взаємодія між легкозброєними піхотними підрозділами та бойовими частинами з важким озброєнням.
  3. Централізоване застосування артилерії та якісне корегування вогню.
  4. Застосування бронетехніки для вогневої підтримки та закріплення на звільнених рубежах.
  5. Повна реалізація якісної та кількісної переваги української піхоти.

Окремо варто відзначити блискучі дії 227-го батальйону Територіальної оборони, який відбив контратаку російської ротно-тактичної групи під Старим Салтовом 4 травня, і завдав важких втрат противнику, знищивши танк Т-90М "Прорив". 227-й батальйон показав відмінні бойові якості та високу мотивацію.

Мене вразило, що ефективно були застосовані й інші придані підрозділи. Так, підрозділ KRAKEN захопив значну кількість російської бронетехніки та успішно штурмував населений пункт Питомник.

Дуже ефективно діяли підрозділи Нацгвардії, які виконували завдання піхоти та утримували рубежі, особливо відзначилась бригада 3017.

У складі ударного угруповання було застосоване у першій лінії навіть одне ДФТГ — добровольче формування територіальної громади "Хартія" на чолі з Всеволодом Кожем'яко, зі складу 127-ї бригади Тероборони, разом з підрозділом Нацгвардії під російським вогнем вело бій у селищі Руська Лозова під щільним вогнем російської артилерії, як піхота, але ніяких нарікань та скандалів не виникало, була злагоджена бойова робота.

Знов активно діяв добровольчий підрозділ "Фрайкор".

Хочеться подякувати усім українським воїнам, усім нашим підрозділам та частинам, які беруть участь у історичній Харківській наступальній операції. Це те, чим країна та Харків завжди будуть пишатись.

І треба зробити важливі висновки — а чому тероборона та добровольці в даному випадку були застосовані ефективно, та замість нарікань та скарг сповнені бойовим духом, та зберігають боєздатність.

Відповіді зрозумілі, треба діяти та запроваджувати успішні практики.

Оригінал: Юрій Бутусов/Facebook

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.