Роман Семенуха: «У президента зробили ставку на місцевий криміналітет»

18 января 16:45

Народний депутат Роман Семенуха Фото: Сергій Козлов / KHARKIV Today

Народний депутат України Роман Семенуха («Об’єднання «Самопоміч») розповів, чому важливо, аби наступний президент був незалежним від олігархату, із яких причин він не довіряє соціологічним опитуванням і чому не радить споживати «Вечірній квартал».

"ВВП України залежить від десятка сімей»

– Романе Сергійовичу, соціологічні опитування під різними марками тривалий час моделюють другий тур на президентських виборах для Тимошенко і Порошенка. Ваше ставлення до таких досліджень?

– «Самопомочі» в 2014 році ще за місяць до дня голосування давали не більше 1,5–2,5 % (за офіційними результатами партія у 2014 році набрала 10,97 % – прим. «ХН»). Другий приклад: нещодавно одна з відомих соціологічних компаній змоделювала явку на майбутні президентські вибори на рівні 80 %, що в принципі нереалістично. На жаль, дуже часто результати досліджень публікуються з метою моделювання свідомості людей, і вони на це купуються, тому що більшості хочеться голосувати за прохідних. До соціологічних досліджень треба ставитися дуже спокійно, бо вони показують тренди, але не остаточні цифри. Я маю результати реальних соціологічних досліджень, які говорять сьогодні про дещо інший рівень підтримки як «Самопомочі», так і Садового.

– Чому українці, критикуючи олігархічну владу, віддають перевагу тим, хто фактично перебуває при владі десятки років?

– Люди до кінця не усвідомлюють, у чому причини їхніх проблем, чимало політиків у них не асоціюються з олігархами. Наприклад, відомий шоумен нещодавно публічно оголосив про те, що буде балотуватися на пост президента. Тобто з’являється людина, яка більшість своєї професійної кар’єри будувала на співпраці з одним відомим телеканалом, який належить одному дуже відомому олігарху. Він з’являється у найбільш рейтинговий прайм-тайм року, а для людей, посвячених у процеси, зрозуміло, що без відома цієї людини (олігарха) з’явитися на каналі в новорічну ніч неможливо. Тому очевидно: шоумен Зеленський – токсичний, адже є залежним від Коломойського.

– За соціологічним барометром, Володимир Зеленський має непогані шанси на успіх, він подається як «свій хлопець», як така альтернатива олігархам.

– Ключове слово тут «подається». Я пропоную подивитися з іншого боку на цю ситуацію. Що буде мати наступний президент, хто б це не був? За рівнем економічних свобод Україна на 150-му місці між Камеруном і Сьєрра-Леоне. У нас точиться війна, яка не припиняється і не припиниться найближчим часом, із однією з найпотужніших армій світу. Найбідніша країна Європи. Фактична відсутність правоохоронної та судової систем, і дві третини ВВП України залежить від десятка сімей олігархів, які останні 28 років фінансують політичні кампанії зручних їм політиків. Я стверджую, що Бойко, Вілкул, Мураєв, Порошенко, Тимошенко – це люди з одного пулу.

Вважаю, що президент повинен нести світоглядні речі країні, у який він живе. Я ніколи не дивився «Вечірній квартал» і не дивлюся. Для мене це програма, яка чітко характеризує українську меншовартість на кшталт радянських  «Тарапуньки і Штепсєля», де українці були показані не до кінця освіченими хлопцями з-під села, з-під міста, така класична меншовартісна штука, якою радянська машина дистанціювала українців від «городских» і від «русских». «Вечірній квартал» – логічне продовження тієї ж історії. Можливо, як коміки вони й талановиті, але президент України має нести цінності.

«Важливо повернути віру у власні сили»

– Старт кампанії лідера «Самопомочі» Андрія Садового відзначився купою бруду, який блогери опонентів вилили на нього і його дружину. Діюча влада його боїться?

– Усі ті сім’ї, які я згадував вище, точно знають, що із Садовим буде дуже складно домовитись. І я знаю, що вони про це знають. Боятись – не бояться, але влада точно знає, що Садовий не з їхнього пулу. І факти про те, як його і «Самопоміч» ламали щодо змін до Конституції України у Верховній Раді, і організація сміттєвої блокади говорять про те, що владі з ним буде важко домовитися.

– На чому базуватиметься його передвиборча кампанія 2019 року?

– Андрій Іванович точно не буде розказувати про зменшення ціни на газ. Я думаю, що майбутній президент має дати відповідь на декілька ключових запитань. Що робити з війною? Що робити, аби запустити економіку? Що робити з корупцією? Ще одне важливе питання: що робити, аби зупинити колосальну зневіру людей у власних силах? Ця зневіра виражається у тому, що ще менше чесних людей хочуть іти в політику, брати участь у громадській чи іншій активності, вона проявляється в тому, що мільйони людей поїхали за кордон. Тому дуже важливо повернути віру у власні сили – це найголовніше завдання.

– Томос – історичне рішення для України чи спроба президента за рахунок очікувань поколінь українців відтворитися у владі?

– І те, й інше. Що рухає Порошенком, багаторічним прихожанином УПЦ Московського патріархату? Безумовно, бажання переобратися. Чи увійде ця подія в історію України? Увійде. Мене важко записати в прихильники Петра Олексійовича, але я знаю, що його вплив дуже великий. Тому тут треба вміти відділяти особисте й тимчасове від довгого й державного. Мені байдуже, із якою метою це зробив Порошенко. Він піде, а це залишиться.

«Ніколи не думав про те, щоб поїхати»

– Як виглядає ситуація у Харкові напередодні трьох етапів виборчого процесу? Місто, по суті, будуть використовувати як плацдарм дуже багато політиків. Дехто згадав про свою «любов» до міста і почав її публічно демонструвати.

– Сьогодні є публічна підтримка Геннадієм Кернесом Петра Порошенка. Таке відбувається у більшості міст України. От уявіть, якби восени 2014 року хтось сказав би, що Кернес публічно буде підтримувати Порошенка? Це б сприймалося як дурний жарт. Але зараз це стало реальністю. Чому? Тому що Порошенко остаточно зруйнував, на мій погляд, судову гілку влади, повністю підпорядкував собі прокуратури та Службу безпеки. У результаті всі ті люди, які мали нести кримінальну відповідальність за хабарництво, за розпалювання ворожнечі, не притягнуті до відповідальності.

У президента зробили ставку на місцевий криміналітет, і таке відбувається скрізь: в Одесі, у Дніпрі... По-друге, потрібно розуміти, що фальсифікації відбуваються вже, бо за особистою вказівкою керівництва обласної  адміністрації та Кернеса в Харкові немає жодного рекламного борду із зображенням Садового. До речі, так само немає бордів Гриценка. На противагу в місті присутні борди всіх представників олігархічних кіл: Тимошенко, Бойка, Вілкула, Мураєва – усіх, окрім тих людей, які не належать до представників олігархічного пулу.

– Вам не хотілося кинути все й поїхати жити за кордон, щоб не бачити, як люди при владі руйнують Україну, замість того щоб відбудовувати її?

– Ні. Усі мої пращури із Сумщини, із Донеччини, із Харківщини – вони тут жили століттями. У мене троє дітей. Для мене великий виклик, щоб старша дитина не поїхала, адже вона думає про це, мріє поїхати навчатися у США. Я переконаний, що базову вищу освіту і бакалаврат потрібно здобути тут, але точно ніколи не думав, щоб самому поїхати. Я переконаний, що це країна великих можливостей.

БЛІЦ

Скільки годин на добу спите?

6–7
Яку останню книгу прочитали?

Любомир Гузар «Хочу бути людиною»

Про що любите розмовляти з дітьми?

Ким бути і як стати успішним

Яке місто в Україні ви відкрили для себе останнім часом?

Вінницю і Чернівці

У якому амплуа хотіли би зустріти старість?

Точно не в ліжку

Комментариев: 1
    Аноним says:

    0

    0

    та у Порошенка в его команде такие и работают»криміналітет» !Та и поддерживают его такие же!

Кернес и Светличная готовят для Порошенко победу на выборах президента — СМИ "Харьковские теплосети" заплатят за охрану 700 тысяч гривен
Перейти на главную страницу 2day.kh.ua Перейти на 2day Авторы