Нажмите "нравится", чтобы читать KHARKIV Today на Facebook

25 июля, 2016 - 23:04

Далі, цинічніше, корумпованіше

Глава правления Майдана иностранных дел

Вчора послухав коментарі російських ЗМІ щодо рішення МОК навколо спортивно-сечового скандалу з російським спортом.

Росіяни стримано оптимістичні. Вони розуміють, що виставлені умови МОК ставлять Росію і її спортсменів "на олівчик". І з цією пильною увагою до російського спорту ще доведеться якось давати собі раду. Але розуміють росіяни і те, що вони загалом могли позбутися олімпійськості. Тим більше, що британська преса ще в неділю вранці прогнозувала, що Росія буде дискваліфікована з олімпійського руху загалом.

Але МОК прийняв інакше рішення. Як на мене, це рішення цілком безвідповідальне, неадекватне та загрозливе. МОК зняв із себе відповідальність і змінив дискурс дискусії. Фактично питання було переведене у площину прав окремих спортстменів, "презумпції невинуватості" і тд.

Але насправді допінговий скандал - це ж зовсім про інше. Це про втручання держави у сферу спорту. У ту сферу, де окрім оздоровлення населення інші функції держави взагалі незрозумілі чи навіть сумнівні. Допінговий скандал в Росії - це питання свідомого втручання держави в роботу недержавних структур - асоціацій, федерацій видів спорту. При чому втручання це здійснювалось цілеспрямовано в рамках ведення Росією гібридної війни та певної інформаційної кампанії.

Адже перемоги російських спортсменів для російської держави - це складова інформаційної кампанії, що змальовує вищість російської держави та нації. Фактично примусивши російський спорт до незаконних прийомів (прийому допінгу), російська держава скористалась результатом нечесних спортивних перемог для інформаційної кампанії напередодні вторгнення в Україну і окупації Криму. І приклади такі безкінечні.

Отже, розслідування російського допінгового скандалу мало би завершитися чітким месиджем для усіх: якщо Росію можна покарати за такі "спецоперації", то уявіть, що можна зробити з вами!

В інтересах МОК та світового спорту (включно з російським) було би досягнути того, щоб російська держава не лише вибачилась і визнала свою провину, але щоб і конкретні виконавці позбулись своїх посад. А нині, фактично аргументовано і доведено звинувачений у шахрайстві міністр Мутко, хоч і не зможе потрапити у список олімпійської команди Росії, тим не менше, далі займатиметься своєю брудною справою, буде критерієм того, хто з російських спортсменів може, а хто не може бути допущеним до Олімпіади.

Хто від цього виграє?

Шахраї і корупціонери далі керуватимуть спортивним рухом. В тому числі і у світовому масштабі.

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.