21 августа, 2018 - 18:12

Чисельність бойовиків на Донбасі, оприлюднена начальником Генштабу, не збігається з даними розвідки

Сопредседатель Общественной инициативы "Права Справа"

16 серпня 2018 року в інтерв'ю «BBC News Україна» начальник Генштабу Збройних сил України Віктор Муженко повідомив, що загальна чисельність регулярних військ Росії на Донбасі включно з бойовиками становить близько 32 тисяч осіб.

Муженко також зауважив, що на сході України присутні російські регулярні військові формування, які в кінці 2014 та у 2015 році були переформатовані на перший та другий армійські корпуси.

«Загальна чисельність цих військ - близько 32 тисяч чоловік. Також є понад 700 танків, гармати, артилерійські системи. Цікаво, що це не угрупування так званих «ЛНР/ДНР», це регулярні підрозділи, які по своїй системі управління підкоряються штабу восьмої загальновійськової армії, що дислокується в Новочеркаську. Крім того, там є найманці, а також військовослужбовці регулярних ЗС РФ», - зазначив начальник Генштабу ЗСУ.

Варто зазначити, що 6 серпня 2018 року у матеріалі журналістів спеціального проекту Радіо Свобода «Донбас. Реалії», з посиланням на інформацію ГУР МОУ, була оприлюднена інша інформація щодо загальної чисельності окупаційних військ і кількості танків.

«Так звані «збройні сили» угруповань «ЛНР» і «ДНР» складаються з першого і другого «армійських корпусів», які орудують в Донецькій і Луганській областях. За даними української розвідки, сьогодні їхня загальна чисельність досягла майже 35 тисяч осіб»,- з посиланням на інформацію ГУР МОУ повідомляв журналіст Радіо Свобода Л. Стек.

Він додає, що у військовій розвідці України підрахували: на озброєнні бойовиків зараз є 475 танків, майже тисяча (948) бойових броньованих машин, 762 артилерійські системи і понад 200 (208) реактивних систем залпового вогню.

9 серпня у програмі «Лицом к лицу» на UATV представник Головного управління розвідки МОУ Вадим Скібіцький заявив, що у двох корпусах бойовиків наразі перебуває 35,5 тисячі військовослужбовців, зокрема й кадрові військові РФ.

«До того ж, за нашими даними, десь 210 військовослужбовців РФ виконують завдання щодо забезпечення бойових дій на Донбасі. Це реальні військові, які відряджаються російським керівництвом на територію України для виконання бойових завдань за принципом ротації», – сказав він.

Якщо порівняти дані, оприлюднені начальником Генштабу Збройних сил України і представником ГУР МОУ Скібіцьким, то виходить, що чисельність бойовиків на території тимчасово окупованих районів Луганської та Донецької областей скоротилася з 35,5 тисяч до 32 тисяч бойовиків, а кількість танків, навпаки, збільшилася з 475 до 700.

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.