Нажмите "нравится", чтобы читать KHARKIV Today на Facebook

10 ноября, 2017 - 17:51

Життя та здоров'я понад ста тисяч харків'ян у небезпеці, - нардеп

Через отруйні викиди коксового заводу на Новій Баварії хворіють діти.

Понад ста тисяч мешканців Новобаварського району Харкова страждають від недотримання природоохоронного законодавства керівництвом коксового заводу. Про це сьогодні, 10 листопада, з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат Роман Семенуха (фракція Об'єднання"Самопоміч").

Народний депутат зачитав своє звернення до генерального прокурора України Юрія Луценка.

Семенуха вимагає проконтролювати ситуацію із дотриманням природоохоронного законодавства підприємством чорної металургії "Харківський коксовий завод", яке цілодобово виробляє кокс у промислових масштабах.

"За офіційними даними у 2003- му році завод щорічно викидав у повітря до 500 тонн шкідливих речовин. На жаль, після проведення реконструкції коксових батарей і встановлення газоочисних установок ситуація суттєво не змінилася. Місцеві мешканці стверджують, що майже щоночі ХКЗ збільшує димові викиди, отруюючи людей діоксином сірки, бензолом, фенолом", - наголосив депутат.

Також він навів статистику захворюваності серед дітей Новобаварського району, яка викликана отруйними викидами заводу: серед дітей до 18 років, які мешкають біля коксового заводу, інвалідів у шість разів більше, ніж у іншому промисловому районі Харкова - Індустріальному. За статистикою 2017- го року захворюваннями органів дихання діти до 14 років, які живуть біля коксового заводу, страждають більш ніж на три тисячі більше, ніж в іншому районі. Захворюваннями систем кровообігу за даними цього року в Індустріальному районі страждають 193 дитини, а у районі коксового заводу – 457 дітей.

За даними нардепа, Державна екологічна інспекція під час перевірки виявила порушення. За наднормативні викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря підприємству висунули претензію на суму більше 345 тисяч гривень. Окрім цього, завод завдав збитків державі у розмірі майже 200 тисяч гривень за самовільне користування підземними водами.

Усі матеріали передані до прокуратури Харківської області для відкриття провадження.

"Державні органи влади мають негайно проконтролювати хід розслідування і не допустити подальшого отруєння мешканців Харкова", - наголосив Семенуха.

Депутат закликав генпрокурора взяти справу під особистий контроль, припинити свавілля керівництва підприємства та захистити мешканців Новобаварського району.

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.