Нажмите "нравится", чтобы читать KHARKIV Today на Facebook

11 мая, 2017 - 21:37

Європа без кордонів!

Политолог

Європа без кордонів! Мрія про безвізовий режим з Євросоюзом стає реальністю!

На мій погляд, стосовно України варто виділити два базових аспекти щодо процесу лібералізації візового режиму з ЄС: символічний та психологічний.

Символічний аспект: Європа визнає Україну як державу, що не несе загроз країнам сталого демократичного розвитку. З цієї точки зору, ми отримали потужний сигнал підтримки з боку ЄС, значення якого ми усвідомимо в найближчому майбутньому. Нас починають сприймати в якості партнера, і таку довіру слід берегти та плекати. Цей крок щодо безвізу для України є також потужним сигналом для майбутніх інвесторів.

Психологічний аспект включає і спрощення контактів, і свободу переміщень (коли, наприклад, вихідні дні можна без бюрократичних перепон провести на Єлисейських Полях) тощо. Важливим моментом є зникнення бар'єрів, що саме по собі суттєво підвищує самооцінку особистості на індивідуальному рівні та, врешті, сприяє відкритості суспільства.

Тобто, не варто знецінювати чи нівелювати роль безвізового режиму для України. А нашим громадянам слід розуміти, що лише від нас самих залежить, як ми використаємо цей шанс.

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.