Нажмите "нравится", чтобы читать KHARKIV Today на Facebook

26 июля, 2018 - 15:49

Вперше за багато років Уряд затримує з виплатами пенсій

народний депутат України VIII скликання

Вперше за багато років Уряд затримує з виплатами пенсій. Яка ж справжня причина затримки ?

Поки урядовці обіцяють чергове підвищення пенсій, на практиці частина пенсіонерів не можуть отримати навіть того мізеру, який зараз їм сплачує держава. Люди, які у більшості не мають іншого джерела прибутку, аніж пенсії, вже 4 дні чекають на отримання цих виплат.

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман одразу призначив винних – Пенсійний Фонд України. Мовляв, Уряд всі необхідні трансфери здійснив.

Бюджет пенсійного фонду на 2018 рік складається з суми у 208 млрд грн, яка має надійти в якості ЄСВ і близько 140 млрд грн з державного бюджету. Тобто дефіцит покривається напряму з державного бюджету країни.

Якщо ж подивитись офіційну статистику, бачимо, шо надходження від ЄСВ зменшуються: якщо в червні сума складала 19 млрд 191 млн грн, то в липні – на 4 млрд грн менше, всього 15 млрд 430 млн грн (Згідно зі звітами Державного Казначейства за червень і липень 2018 http://www.treasury.gov.ua/main/uk/publish/category…).

Прем’єр-міністр не може не знати, що пенсійний фонд – лише розпорядник коштів. Це не комерційна організація, яка може їх заробити. Якщо надходження знижуються, відповідно зменшуються і виплати. І Уряд маж вживати негайних заходів і перекривати збільшений дефіцит пенсійного фонду.

Проте, ця політична вистава потрібна Прем’єру аби зняти з себе і перевести відповідальність. Хоча дана ситуація є прямим наслідком недолугої політики Уряду щодо системи пенсійного забезпечення країни. Солідарна система вичерпала себе, а так звана «пенсійна реформа Уряду», яка була широко розрекламована в ЗМІ, по факту не вирішила жодного завдання. Дефіцит ПФУ катастрофічно великий – понад 140 млрд грн. Другий накопичувальний рівень буде запроваджений невідомо коли. І все це – пряма відповідальність Уряду країни.

І поки влада в авральному режимі шукає 4 млрд грн на покриття виплат, у заручниках цієї недолугої системи залишаються понад 1 млн українських пенсіонерів.

Оригінал: Роман Семенуха/Facebook

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.