Як знайти час на себе, якщо ви — мама?
Бути сучасною мамою — задача надзвичайно складна, проте є кілька порад, які беззаперечно допоможуть матусям.
Сім'я завжди відбирає багато часу і сил та іноді не вистачає часу, щоб просто почитати книгу, не кажучи вже про омріяну відпустку. Як же навчитися все встигати та знайти баланс між сім’єю, роботою та власними потребами?
Дієві способи знайти час для себе
Ще кілька років тому багатозадачність не була чимось поганим, та й сьогодні у багатьох вакансіях можна побачити це слово. Але згідно з дослідженнями, багатозадачність руйнівна для психіки. Тож психологічний стан мами безпосередньо впливатиме і на малюка. Саме тому надзвичайно важливо серед мільйона справ знайти хоча б трохи часу для відпочинку. Як зробити так, щоб часу на себе було більше?
1. Складайте списки справ
У побуті з дітьми, домашніми улюбленцями і купою обов’язків дуже легко забути про важливі справи. Тому зранку приділіть цьому заняттю трохи часу і запишіть на стікері, в блокноті чи у нотатках смартфона все, що плануєте зробити сьогодні. Навіть якщо за день не встигнете, просто перенесіть записи зі сторінки на сторінку, але вам вже не доведеться утримувати весь неосяжний список справ у пам'яті. А це економія сил та енергії.
2. Опануйте планування
Список справ та планування – не одне й те саме. Наприклад, вам потрібно сходити до податкової чи віднести документи у банк. Іноді ми відкладаємо такі не надто важливі завдання на місяці, інколи ж ідуть роки. А стрес від невиконаних справ накопичується і забирає сили.
Щоб вирішити такі завдання, ретельно сплануйте їх і призначте собі невелику винагороду за виконання. Наприклад – похід у кафе чи в кіно з подружками. Чим більше ви приділите часу плануванню, тим більше шансів на те, що ви успішно виконаєте завдання, які постійно відкладали на потім.
3. Робіть лише одну справу за раз
Якщо ви вирішили найближчі кілька годин побути з малюком, увімкніть силу волі і відсуньте паралельні справи на другий план. Вимкніть серіал, відкладіть смартфон та грайте з дитиною – цей час буде проведено з користю, а не просто разом в одній кімнаті. Адже дитина потребує вашої уваги. Буває і так, що мама з малюком 24/7, але весь час чимось зайнята паралельно, а дитина нудьгує. Часом вистачає всього години якісно проведеного часу разом із дитиною, щоб їй вистачило вашої уваги і далі вона спокійно займатиметься своїми справами, а ви своїми. У психології таку увагу ще називають "фокусною".
4. Делегуйте обов'язки
Зазвичай хатні справи займають значну частину часу будь-якої мами. Проте навіщо витрачати сили на завдання, які за вас може зробити, наприклад, посудомийка чи робот-пилосос. Якщо є можливість придбати гаджети для полегшення вашого щоденного життя – обов’язково скористайтеся нею.
Якщо немає часу ходити в магазин, нести важкі пакети, вибирати свіжі продукти та стояти в довгих чергах (і все це з дитиною!), то перекладіть цей обов'язок на службу доставки. Насправді вартість цих слуг смішна порівняно з тим, скільки часу та сил ви заощадите. Наприклад, у Turbo купити дитяче харчування та інші продукти не складе проблеми — достатньо вибрати потрібні товари на сайті або зручному мобільному додатку, додати їх у кошик і дочекатися кур'єра, який впорається з доставкою за 15 хвилин. Сміливо делегуйте свій продуктовий шопінг фахівцям, якщо ви живете в одному з цих районів Києва:
- Дарницький.
- Дніпровський.
- Подільський.
- Голосіївський.
- Печерський.
5.Відновлюйте сили
Щоб сім'я та робота завжди були в радість, потрібно звідкись черпати сили. Якщо у вас дефіцит життєвої енергії, ви тільки думатимете про те, як би відновитися. Тому, якщо ви часто втомлені, відновлення для вас – не забаганка, а гостра необхідність.
Головне не потрапити до замкнутого кола, в якому мешкають тисячі, а може й мільйони жінок. Від них можна почути, що вони віддають весь час сім'ї, а для себе нічого не залишається, при цьому бояться витрачати час на себе, бо вважають, що сім'я зовсім без них не впорається. Тому в епоху дефіциту часу дуже важливо присвятити час відновленню сил та енергії. А щоб вирішити, чим пожертвувати, правильно розставляйте пріоритети.
Як відновити сили? Спробуйте щось із цього:
- Турбота про тіло. Відвідайте масажиста або ідіть до басейну, а якщо немає можливості, опануйте розслаблюючі практики вдома.
- Медитація. Ця практика спрямована на набуття внутрішнього спокою. З медитацією можна навчитися розставляти пріоритети. Планування та вольові рішення, про які ми говорили вище, даватимуться легше саме з медитацією.
- Енергетичні практики. Це всілякі дихальні вправи, створені задля підвищення енергетичного потенціалу.
Бути мамою — щастя, але в гонитві за щастям всієї родини, дуже важливо не забувати про себе: розслаблятися, влаштовувати подарунки для себе, користуватися послугами доставки і не тільки.