У Харківській області продовжують навчання дітей мінній безпеці 

Загалом на території Харківської області функціонують 182 стаціонарні класи безпеки, 11 із них на базі пожежно-рятувальних частин.  
 
Харківська ОВА спільно з Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ), Міністерством внутрішніх справ України, ДСНС та Національною поліцією України для підвищення обізнаності дітей щодо правил безпечної поведінки та формування культури безпеки, впровадили на Харківщині мобільні класи безпеки, обладнані спеціальним устаткуванням для проведення занять всередині "пересувного" класу до громад регіону. 
 
"Мобільний клас безпеки близько року майже щодня здійснює свою діяльність у громадах Харківської області, де дозволяє безпекова ситуація. В день може проводити по декілька уроків. Під час занять працівники ДСНС та НПУ знайомлять дітей із такими життєво важливими темами, як мінна безпека, пожежна безпека, безпека вдома, правила дорожнього руху, безпека взимку, безпека на воді, кібербезпека тощо. Рятувальники проводять там уроки із правил мінної безпеки. У ігровій формі, з використанням яскравих поліграфічних матеріалів, створених ДСНС спільно з UNICEF Ukraine, закріпляють важливі знання", — зазначив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.  
 
Крім того, у школах, дошкільних закладах, безпечних середовищах вводяться спеціальні уроки та заняття, де дітям у доступній формі пояснюють, що таке міна, як вона виглядає і чому її не можна чіпати. Розробляються і розповсюджуються брошури, плакати та листівки з простими і зрозумілими правилами поведінки на замінованих територіях.  

Харківщина активно співпрацює з міжнародними організаціями, які надають допомогу у вирішенні проблеми мінної загрози. ЮНІСЕФ разом з партнерами реалізує програми поведінкових змін для формування культури безпеки серед дітей, підлітків та їхніх опікунів.