Косметика з SPF за типом шкіри

 

Сонячне світло потрібне всім і кожному. Проте не варто зловживати перебуванням під активним ультрафіолетовим випромінюванням. Його вплив має накопичувальний характер. Серед довгострокових наслідків – ризик меланоми та передчасне старіння шкіри.

Найбільш схильна до негативного впливу світла шкіра, проте смаглява теж потребує захисту. Обрати якісну косметичну продукцію з сонцезахисним індексом для здоров’я та молодості шкіри пропонує магазин Froomo. Серед представлених позицій креми Mastelli, Innoaesthetics, Glymed Plus, Demax, Alissa Beaute.

Що таке SPF косметика та для чого її використовувати

Косметична продукція з маркування SPF – це засоби з фактором захисту від UVB-випромінювання. Абревіатура SPF означає "Sun Protection Factor". Тобто під час використання спеціальних кремів шкіра захищена від негативного впливу ультрафіолету. При цьому ступінь захисту визначається числом, яке зазначається поруч з відміткою SPF. Чим вищий індекс, тим більше ультрафіолетового випромінювання блокує засіб.

Умовно косметичну продукцію з SPF за індексами поділяють на 5 видів:

  1. 2-4. Це засоби з базовим рівнем захисту. Креми блокують до 50-75% УФ-променів.
  2. 4-10. Такі продукти забезпечують середній захист, блокуючи до 85 % ультрафіолету.
  3. 10-20. Креми з таким індексом захисту можна використовувати під час перебування в місті в літній період. Засоби блокують до 95% сонячного випромінювання. До речі, такий показник найчастіше можна зустріти у ВВ- та СС-кремах, тональних засобах, сироватках.
  4. 20-30. Обирайте креми з таким індексом, якщо плануєте літню відпустку.
  5. 50. Креми, що містять індекс 50 підходять людям з чутливою та дуже світлою шкірою. Вони здатні блокувати до 99,5% UVB-променів.

Іноді в продажу зустрічаються засоби з індексом 70-100 SPF. Користуватися такими косметичними продуктами слід з обережністю. Висока концентрація UVB-фільтрів може спровокувати запалення , бо такі засоби забивають пори.

Як підібрати косметику за типом шкіри

Захист шкіри від ультрафіолетового випромінювання в літній період не обговорюється. Сонячне світло може спровокувати опіки, пігментацію, фотостаріння шкірних покривів. Протягом року сонце теж буває активним, тому користуватися косметикою з SPF варто навіть восени і взимку.

Обирати косметичні засоби потрібно з урахуванням потреб епідермісу:

Жирна та схильна до висипань шкіра

Якщо шкіра схильна до висипань, має підвищену секрецію, обирайте безмасляні продукти з SPF фактором, які мають легку текстуру (лосьйони, флюїди). На упаковці має бути зазначено маркування "non-comedogenic". При цьому варто пам’ятати, що сонцезахисні продукти потрібно наносити за 15-20 хвилин до виходу на вулицю.

Чутлива та суха шкіра

Для шкіри, яка схильна до подразнень та почервонінь, на літній період обирайте косметичні продукти з SPF 50. Підійте вариант у вигляді гелю, крему чи косметичного молочка. Зазвичай сухій та чутливій шкірі приємніші щільні текстури.

Сьогодні виробники пропонують широкий вибір косметичних засобів, які можуть забезпечити захист від ультрафіолету. Це необов’язково крем. Також можна обрати:

  • Стіки – така косметика призначена для зон, які найбільш вразливі (вуха, ніс, контур очей, татуювання, шрами). Проте стіки варто використовувати як доповнення до основного захисту.
  • Спреї – зручний формат, який завжди можна взяти з собою (в дорогу, у порож, на пляж). Для нанесення достатньо розпилити спрей на відкриті ділянки шкіри. Є варіанти, які можна наносити на макіяж.
  • Лосьйон – такі косметичні продукти крім захисту від сонячного випромінювання дарують шкірі жадане зволоження.

Якщо ви наносите макіяж, то декоративної косметики з індексом SPF буде недостатньо. Справа в тому, що сонцезахисні продукти потрібно наносити більш щільним шаром, ніж, скажімо, тональну основу, пудру чи рум’яна. Краще спочатку нанести легкий косметичний продукт з санскріном, почекати, поки він поглинеться шкірою обличчя, після чого виконувати make up.

Важливість використання правильної санскрін-косметики

Дуже важливо відповідально підійти до вибору косметики з SPF індексом. Перед покупкою потрібно врахувати:

  • Природній колір шкіри. Світловолосим потрібні засоби з максимальним показником захисту від сонячного випромінювання.
  • Сезон. Влітку потрібні "сильніші" засоби, ніж ті, яких достатньо для осінньо-зимового періоду.
  • Час перебування під сонцем. Якщо ви плануєте вийти в місто приблизно на 2 години, то продукт з SPF 30 впорається з поставленою задачею. Проте не забувайте, що з часом «сила» SPF захисту втрачається, і засіб потрібно оновлювати.

Також треба мати на увазі, що індекси SPF захисту не сумуються. Тобто, якщо ви скористалися кремом з SPF 20, а потім нанесли засіб SPF 30, то результатом буде захист у SPF 30 (а не SPF 50!)

Варто розрізняти сонцезахисні засоби за принципом дії:

  • Хімічні (органічні) фільтри прозорі, вони легко поглинаються шкірними покривами та вбирають ультрафіолет як губка.
  • Фізичні (мінеральні) фільтри містять у складі діоксин титану або цинку. Такі засоби відбивають шкідливі промені.

Для чутливої шкіри більш підходять фізичні фільтри. Такі косметичні продукти не викликають алергічних реакцій.