Нажмите "нравится", чтобы читать KHARKIV Today на Facebook

12 декабря, 2016 - 16:15

Ода Харкову

музыкант, волонтер

Я хочу написати оду Харкову. Але не виходить. Я не вмію писати оди. Напишу присвяту моєму рідному місту. Моєму рідному українському місту Харків.

Не його красі, крутій архітектурі, яку мало хто знає, навіть я. А тому складному Харкову, який стояв віками на перетині кордонів, шляхів, мов, культур. Я напишу про людей.

Тут писали свої твори Гулак-Артемовський, Квітка-Основ'яненко, Карпенко-Карий, ставив свої вистави Лесь Курбас.

Дехто з великих тут похований.

Тут було розстріляне Українське відродження. Поети, письменники. (Але сьогодні не в Київі, не у навіть Львові, а саме в Харкові живе Сергій Жадан. Щось в цьому є.)

Тут за Сталіна були вбиті кобзарі, могили яких до сьогодні не знайдено. Але саме на Слобожанщині кобзарство розквітло. Тут і було поховане.

З серії "ну то такое": в Харкові вчився Мечников та працював Ландау - Нобелевські лауреати.

Хочете про гео політику? (Яка, втім, невідривно пов'язана з культурою і історією) Можу сказати наступне: Бжезинський по деяким джерелам народився в Харкові. Батьки його тут точно працювали. Щось в цьому теж є?

Більше того - саме Харків, харківські вболівальники породили хіт "Путін - Хуйло". До пісенної тематики долучився і я зі своїми піснями мілліонниками - чого скромничати?

Тут працюють сотні волонтерів, які допомагають військовим, переселенцям, дітям. Таких людей в Харкові дуже багато.

Саме в Харкові був чисельний мітинг 22 лютого 2014 року. Коли тікав Янукович і було страшно після розстрілів в Київі. Тоді в Харкові нікого не розстріляли як в Київі. Тоді Харків показав всім, хто сумнівався що Харків - це Україна! Але на роковини цієї насправді перемоги, міною було вбито 4 людей, в тому числі і підлітка Даню Дідика. Якщо б не газель - загиблих було б десятки.

Харків дав і кадри. Оцінку давати не буду. Перелічу. Аваков. Ложкін. Райнін. Достатньо?

Харків обрав Гєпу. Тут взагалі без оцінок. Русского мира в Харкові достатньо. А що ви хотіли від міста в 40 кілометрах від російського кордону?

Але оцініть красу тих думаючих людей, які тут, на вістрі війни залишились українцями або такими себе нарешті відчули, усвідомили.

Боротьба харківців за Україну варта оди. Але я не вмію поки оди писати.

Через роки, десятиліття вся Україна дасть оцінку всім українцям-харківцям.

І про багатьох з них напишуть в підручниках.

І багато хто з них стане символом боротьби за незалежність України.

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.