Нажмите "нравится", чтобы читать KHARKIV Today на Facebook

18 июня, 2019 - 21:29

Нові стандарти лікування ВІЛ в Україні

И.о. министра охраны здоровья (2016-2019 годы)

Міністерство охорони здоров'я України затвердило новий клінічний протокол лікування та профілактики ВІЛ-інфекції.

Україна першою серед країн Східної Європи та Центральної Азії перейшла на нові стандарти лікування ВІЛ. Вони розроблені за найновішими рекомендаціями ВООЗ. Тепер кожна ВІЛ-інфікована людина має право на пожиттєве безоплатне лікування незалежно від кількості вірусу у крові.

Сьогодні в Україні близько 244 тисяч ВІЛ-інфікованих. Водночас, лише половина людей, які живуть із ВІЛ, знають про свій статус. Але саме вчасне діагностування хвороби є запорукою ефективного лікування, яке суттєво подовжує життя. Пройти тест українці можуть у свого сімейного лікаря або в центрах тестування: https://freehivtest.org.ua/uk/locations-uk/

Важливо також пам’ятати, що найбільш поширений шлях зараження ВІЛ (65%) — статевий. І значна кількість нових випадків інфікування ВІЛ припадає на молодих людей віком від 15 до 30 років.

Завдяки запровадженню нового клінічного протоколу лікування інфекції стане не лише ефективнішим, зручнішим, але й економічно-доступнішим. Наказ, що затверджує новий протокол та сам протокол можна переглянути за лінком: http://bit.ly/2WJwjEM

Що саме передбачають нові настанови:

➡️В якості основного алгоритму лікування використовуватиметься препарат із долутегравіром. Комбінований препарат із цією діючою речовиною виробляє 9 компаній, тому вартість однієї дози стала дешевшою в 6 разів.

Сьогодні для держави вона коштує 5 грн 40 копійок. Завдяки тому, що інноваційний комбінований препарат поєднує декілька діючих речовин, пацієнт може приймати лише одну таблетку на день.

➡️Завдяки економічності та доступності цієї моделі лікування держава зможе лікувати значно більшу кількість пацієнтів.

➡️Для діагностування ВІЛ тепер можна використовувати два швидкі тести різних виробників. Це дозволить Україні реалізувати Глобальну стратегію ЮНЕЙДС 90-90-90, виконання якої, є міжнародним зобов'язанням України.

Вона передбачає, що до 2020 року 90% ВІЛ-позитивних знали про свій діагноз, 90% з них — отримали лікування, а 90% цих людей мали понижене вірусне навантаження.

➡️Новий протокол дозволяє використовувати антиретровірусну терапію для доконтактної профілактики ВІЛ-інфекції — прийому препаратів (PrEP — pre-exposure prophylaxis), щоби попередити зараження ВІЛ групам ризику. Їх рекомендовано приймати:

▪️ людям, що перебувають у парах, де один партнер є ВІЛ-позитивним, а інший — ні

▪️ чоловікам, що практикують секс із чоловіками

▪️ людям, що вживають ін’єкційні наркотики

▪️ людям, що надають сексуальні послуги за винагороду.

➡️Буде запроваджено підхід громадського здоров’я для лікування та профілактики ВІЛ. Він передбачає, що медичні послуги з виявлення, профілактики та лікування ВІЛ надаватимуться комплексно. Підходи будуть спрощені і стандартизовані, а доступ українців до якісних медичних послуг поліпшиться.

Більше про те, як захиститися від ВІЛ: http://bit.ly/2x2fkDi

Спростування поширених міфів про ВІЛ: http://bit.ly/2Kq1EL4

Оригінал: Уляна Супрун / Facebook 

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.