Нажмите "нравится", чтобы читать KHARKIV Today на Facebook

Вищий Господарський суд залишив друзям Кернеса "кооперативну" землю на Сумський для будівництва торгового центру

В багатьох харківських ЗМІ з'явились фотографії торгового центру, який планують побудувати на перетині Сумської та Динамівської. Компанія "German-Volga" надала свій проект торгового центру, який вже затвердили в мерії.

На цьому місці раніше був розташований колишній корпус Харківського вищого військового командно-інженерного училища ракетних військ ім. Крилова, який був знесений влітку 2011 року.

Виглядає це дуже дивним, з урахуванням того, що за цю земельну ділянку (перетин Сумської та Динамівської) продовжуються судові спори між Харківською міськрадою та Квартирно-експлуатаційним відділом міста Харкова Міністерства оборони України.

Вищий господарський суд України в грудні 2016 року залишив у власності ОК «ЖБК «Сапсан» земельну ділянку площею 0,3886 га по вул. Динамівській, 1, яку Харківська міськрада за «кооперативною схемою» безкоштовно надала у власність у червні 2010 року цьому обслуговуючому кооперативу. Справу направили на новий розгляд до Харківського апеляційного господарського суду.

Ця земельна ділянка є складовою частиною земельної ділянки площею 1,15 га розташованої за адресою вул. Сумська, 75, постійним землекористувачем якої є квартирно-експлуатаційний відділ міста Харкова з 1951 року.

Господарський суд Харківської області в задоволенні позову Військового прокурора Харківського гарнізону відмовив.

Міністерство оборони України з рішенням суду першої інстанції не погодилось та звернулось до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою і Постановою Харківського апеляційного господарського суду, МОУ, в особі квартирно-експлуатаційного відділу міста Харкова, повернуло собі у власність цю земельну ділянку.

Але, як виявилось ненадовго, рівно на 2 місяці.

Не погоджуючись з висновками суду апеляційної інстанції, Харківська міськрада та ОК «ЖБК «Сапсан» подали до Вищого господарського суду України касаційні скарги, в яких просили скасувати постанову апеляційного господарського суду.

Вищий господарський суд погодився з висновком суду апеляційної інстанції про те, що належність спірної земельної ділянки до земель оборони була визначена в силу її закріплення за військовою частиною, водночас Вищий господарський суд відзначає, що спірна земельна ділянка, право на яку має намір відновити Квартирно-експлуатаційний відділ міста Харкова, знаходиться у володінні та користуванні ОК «ЖБК «Сапсан» на відповідних правових підставах, чиї права та інтереси може бути порушено внаслідок залишення Постанови суду апеляційної інстанції в силі.

Засновниками ОК ЖБК "Сапсан" є три людини – Віталій Печура (керівник), Ігор Тирнов та Андрій Челобітчиков. Всі є колишніми працівниками бізнес-імперії Геннадія Кернеса «НПК-Холдінг». На цих осіб записується майно, земельні ділянки, фірми, які контролюються Харківським міським головою або близькими особами до нього.

Всі троє є також серед співвласників ТОВ «Діамант-2006» – фірми, яка надає в оренду техніку КП «Газета «Харьковские известия». Серед акціонерів «Діамант-2006» також є Ольга Кириллова – бенефіціар ТОВ «Торговий дім «Пушкінський». Ця фірма є одним з засновників ТОВ «Національ» – підприємства, яке володіє однойменним готелем – резиденцією мера Харкова Геннадія Кернеса.

Крім того, Андрій Челобітчиков є партнером цивільної дружини Геннадія Кернеса Оксани Гайсинської у ТОВ «Рівлад ЛТД». Цим підприємством» до 2015 року володів особисто Кернес.

Варто відзначити, що у держреєстрі юридичних осіб телефонний номер 7314403 вказано як контактний для ОК «ЖБК «Сапсан».

Цей номер належить також АТ «НПК-Холдінг», яке знаходиться в стані припинення. Адреса ОК «ЖБК «Сапсан» співпадає з адресою багатьох фірм, якими володіють люди з оточення Геннадія Кернеса.

У 2015 році прокуратура зверталася до суду з позовом, в якому вимагала скасувати рішення депутатів та повернути земельну ділянку у комунальну власність. В позові прокуратури відмічалося, що «Сапсан» отримав землю з порушенням вимог Земельного кодексу України та Житлового кодексу УРСР.

Але, суди трьох інстанцій вирішили, що прокурор не довів, що на момент заснування кооперативу його члени не потребували необхідності у покращенні житлових умов.

Також ще в серпні 2016 року стало відомо, що ТОВ «Спецбудмонтаж-Україна» планує розпочати будівництво багатоповерхового будинку на цій земельній ділянці по вул. Динамівській, 1.

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.