Марина Порошенко: «Наше завдання — боротися з гендерними стереотипами»

7 июля 11:47
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5
Загрузка...
Фото: Константин Чегринский / Kharkiv Today

Фото: Константин Чегринский / KHARKIV Today

Сегодня, 7 июля, на Международном гендерном форуме Global Gender Forum, который проходит в Харькове, первая леди Марина Порошенко выступила с докладом о гендерной ситуации в Украине.

Об этом сообщает с места корреспондент KHARKIV Today.

"Зараз українські жінки отримають на 36% меншу зарплатню, ніж чоловіки на таких же посадах. Але хочу зазначити, що з часів Революції Гідності ми будуємо таке суспільство, де кожен громадянин рівний у правах. Ми можемо констатувати, що зараз немає ярко вираженої гендерною нерівності. Зараз у парламенті 12% жінок. Але у Європі цей показник складає 23%. Наше першочергове завдання - боротися с гендерними стереотипами, адже сьогодні ми живемо у європейській державі. Якщо ми хочемо, щоб була рівність, ми не маємо розділяти, що мають робити чоловіки, а що жінки. Питання гендерної рівності - не просто модний європейськими тренд, це питання економічного успіху країни", - сообщила Порошенко.

Также на форуме выступила народный депутат Ирина Луценко, которая подчеркнула, что сейчас в Украине существует проблема насилия в семье, от которого страдают не только женщины, но и дети.

"Для мене знаково, що цей перший форум ми проводимо у Харкові. Харківщина має унікальне положення - вона знаходиться у 40-кілометровій зоні від країни, яка стала для нас агресором. Кому, як не Харківщині втілювати реформи? Кому, як не області, яка прийняла переселенців - серед яких жінки з дітьми, де жінки нарівні з чоловіками поставляли на фронт зброю, допомогу, стали медсестрами. Хто як не харківські жінки знають, як творити реформи, мати роботу і заробляти нарівні з чоловіками", - сказала Ирина Луценко.

Также на форуме был поднят вопрос о женщинах в парламенте и армии, трудовой эмиграции, которая может становиться торговлей людьми, образе женщины-лидера в условиях гендерных стереотипов. Ирина Луценко привела примеры женщин в парламенте, которые работают над реформами во всех сферах.

"Я можу для себе визначити, що Харківщина - найвдаліше місце для проведення форуму. За опитуванням експертів, близько 60% населення Сходу країни готові боротися за свої права, навіть зі шкодою для економіки - це вражаючий результат. Нам потрібні не преференції, нам потрібні рівні можливості", - отметила Уполномоченный по правам человека Валерия Лутковская. Также с докладами выступили Ирина Суслова, Наташа Прах и другие гости форума.

По окончании пленарного заседания оргкомитет занял место в зале. Участникам форума показали коллекцию аутентичной одежды Слобожанщины и коллекции одежды от украинских дизайнеров. И напоследок на форуме спела Злата Огневич.

Как писал KHARKIV Today, в Харькове начался гендерный форум с участием Марины Порошенко.

Фото: KHARKIV Today

Фото: KHARKIV Today

 

Фото: KHARKIV Today

Фото: KHARKIV Today

Комментариев: 0
В Харьковской области трехлетняя девочка упала в кипяток Около 40 тысяч жителей Луганской области остались без света
Перейти на главную страницу 2day.kh.ua Перейти на 2day Главное