Нажмите "нравится", чтобы читать KHARKIV Today на Facebook

27 ноября, 2017 - 17:07

Кремль використав конфлікт у "ЛНР" в якості ширми

Сопредседатель Общественной инициативы "Права Справа"

Внутрішній конфлікт у так званій "ЛНР" Росія використала в якості ширми, щоб спростувати перед Заходом дві тези. Одна з них – про повний контроль Москвою бойовиків.

Вплив Кремля на бойовиків так званих "республік" яскраво проявився після телефонної розмови Путіна із Захарченком і Плотницьким, коли протягом п’яти хвилин було прийнято рішення про розблокування процесу обміну полоненими.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков на зустрічі з журналістами заявив, що в Кремль має вплив на ватажків самопроголошених "республік", тому вони й погодилися на обмін полоненими. "Республіки" живуть самостійним життям, але Путін ніколи не приховував, що має можливість звертатися із закликами та чинити певний вплив", - зауважив Пєсков.

Таким чином Путін показав, що Росія повністю контролює бойовиків, впливає на ситуацію в ОРДЛО і, відповідно, є стороною конфлікту.

Наочне підтвердження повного контролю Кремля над ОРДЛО дало козир спецпредставнику США Волкеру. У останнього мало би виникнути питання: якщо Путін має такий вплив, то чому триває війна, а Росія розповідає США, що там немає військ РФ?

Москві терміново треба було показати, що вплив не настільки глобальний. І що начебто на внутрішні конфлікти, такі, як у Луганську, вони не впливають.

За версією аналітиків американської приватної розвідувально-аналітичній компанії Stratfor мета "заколоту"- створити враження, що Кремль безпосередньо не контролює місцевих бойовиків. Крім того, спробувати дистанціюватися від закидів щодо ролі Москви у "внутрішньому конфлікті" між ватажками бойовиків у Луганську.

"Малоймовірно, що Кремль дозволить ситуації погіршитися до такого ступеня, що внутрішня сварка бойовиків стане загрожувати його контролю над окупованою територією або його переговорам про введення місії миротворців ООН на Донбас,"– зазначили у Stratfor.

Примітно, що прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков відмовився коментувати ситуацію в окупованому Луганську. "Я залишаю без відповіді ваше запитання, скажімо так, якихось нюансів я б не став би зараз озвучувати", - заявив Пєсков.

По-друге, під час "заколоту" в Луганську Кремль знову вкинув тезу про можливість об’єднання "Д/ЛНР" у єдину "державу". Нагадаю, така спроба вже була – заява Захарченка про "Малоросію". Тоді це налякало Захід, адже це могло повністю нівелювати мінські угоди.

Справа в тім, що підписантами "мінських домовленостей" від ОРДЛО – "ДНР" і "ЛНР". Якщо ж вони об’єднуються, то угоди втрачають свою силу. Для України це плюс. Але не для Заходу, який опиняється перед розбитим коритом, і треба все починати з початку. Тобто, знову треба з нуля починати перемовини щодо модальності припинення конфлікту.

У Кремлі відразу заявили, що питання про об’єднання так званих "республік" є виключно внутрішньою справою самих "ДНР" і "ЛНР". "Це, швидше, питання цих республік, але знову ж таки я не буду нічого коментувати", – заявив журналістам Пєсков,

Наразі тезу про об’єднання "республік" Москва вкидає, щоб змусити Захід грати за правилами Росії. Зокрема, змусити прийняти тільки російський варіант введення миротворців ООН на Донбас.

Оригінал: Дмитро Снєгирьов/Facebook

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.