Нажмите "нравится", чтобы читать KHARKIV Today на Facebook

16 июня, 2016 - 18:11

Кому вигідно зволікати з обранням нового складу ЦВК?

народний депутат України VIII скликання

Нагадаю усім, що термін повноважень 12 із 15 членів ЦВК включно з паном Охендовським закінчився ще 1 червня 2014 року. Безумовно, що прострочений склад ЦВК став одним із символів старої злочинної влади, але послугами якої дуже успішно користується діюча влада. Саме за каденції вже простроченої ЦВК відбулися парламентські вибори 2014-го року, місцеві вибори 2015-го року та дочасні вибори в декількох мажоритарних округах, які відбудуться 17 липня поточного року. Понад два роки президент не вносить подання до парламенту на новий склад ЦВК під різноманітними причинами.

У зв’язку з цим хотів поділитися декількома думками.

По-перше, я переконаний, що поточний прострочений склад ЦВК абсолютно влаштовує діючу владу та коаліцію.

По-друге, поспілкувавшись з більшістю претендентів на посади у ЦВК за всієї поваги до більшості з них, можу впевнено сказати, що у разі обрання цих членів більшість буде під пильним контролем адміністрації президента. Так, це саме право президента подавати до Верховної Ради на затвердження представлення нових членів ЦВК. Водночас викликає подив той факт, що запропонований склад точно не відображає пропозицій усіх фракцій, тобто не відповідає принципу пропорційності.

По-третє, складається враження, що більшість кандидатів можуть бути технічними і внесені навмисно з однією метою: провалити голосування задля збереження поточного складу.

На жаль, ця ситуація вкотре доводить, що центр прийняття рішень перебуває далеко не в парламенті, а представники і навіть символи колишньої влади залюбки обслуговують інтереси влади теперішньої. І від цього більш стійке відчуття, що влада й не змінювалася.

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.