Директора КП «ХРСП» Семена Сироту підозрюють у розкраданні 5 млн грн

18 июня 12:01
Фото: Харківський антикорупційний центр / Facebook

Семен Сирота. Фото: Харківський антикорупційний центр / Facebook

Прокуратура Харківської області оголосила підозру депутату Харківської міської ради від фракції «Відродження», директору КП «Харківське ремонтно-будівельне підприємство» Семену Сироті за розтрату бюджетних коштів та службове підроблення (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України). За попередніми даними слідства, керівник КП нібито закупив спеціалізовані автомобілі на загальну суму понад 5 млн.грн.

Як повідомив заступник прокурора області Валерій Романов, договір з приватною фірмою був заключений, бюджетні кошти перераховані, однак транспортні засоби на підприємство так і не надійшли.

Лише через півроку, після того, як ситуацією на підприємстві зацікавилася прокуратура та почала розслідування, підприємство закупило автомобілі, що уже були у вжитку та не відповідають умовам договору. Поставлені автівки виявилися переобладнаними та з чималим пробігом.

Досудове розслідування проводить прокуратура області. Наступного тижня слідчі прокуратури звертатимуться до суду з клопотанням про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та відсторонення його від посади на час розслідування.

У 2014 році за результатами конкурсних торгів КП «Харківське ремонтно-будівельне підприємство» уклало з ТОВ ТВП «Астек» три договори на постачання автомобілів на загальну суму 5,12 млн. грн. За ці кошти приватники мали передати комунальникам 5 нових спецавтомобілів збільшеної довжини з двухрядною кабіною ГАЗ -330232ПО, гідравлічний автопідіймач та два вантажнопасажирські спецавтомобілі.

За даними правоохоронців, постачання автомобілів було фіктивним, а документи, згідно яких комунальники нібито отримали техніку – фіктивними.

Раніше керівнику фірми «Астек» також пред’явили підозру по двом статтям – стосовно зловживання своїм службовим становищем, що призвело до втрати бюджетних коштів в особливо великих розмірах (ч.5 ст. 191 КК України) та щодо видання завідомо неправдивих документів, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді завдання майнової шкоди в особливо великих розмірах (ч. 2 ст. 366 КК України)

Засновниками ТОВ ТВП «Астек» є Сергій Васюков та Сергій Шевченко.

Варто відзначити, що директор КП «Харківське ремонтно-будівельне підприємство» Семен Сирота нещодавно попадав до поля зору «Харківського антикорупційного центру».

Зокрема, коли його КП розіграло тендер на закупівлю урн з його фірмою, тим більше, що урни планують закупити за завищеними цінами.

Семен Сирота, згідно майнової декларації, в 2015 році заробив 2,4 млн.грн., з яких 1,61 млн. грн. - відчуження рухомого та нерухомого майна, а ще 0,68 млн.грн. - інші види доходів. Члени сім'ї Семена Сироти заробили в 2015 році 133 тис.грн., за рахунок підприємницької діяльності. Семен Сирота має у Харкові квартиру площею 130 кв.м, автомобіль - Mercedes S 550 2011 року випуску, який був придбаний у 2015 році за 750 тис.грн. Дружина Семена Сироти володіє Mercedes ML 350 2008 року випуску.

Семен Сирота також одноосібно володіє ТОВ "Харківрембудсервіс".

Комментариев: 0
    Пустите маму в реанимацию. Украинцы отстаивают право быть с детьми в критических ситуациях Харьков 100 лет назад: без вишни и черешни, но с дешевыми американскими ботинками
    Перейти на главную страницу 2day.kh.ua Перейти на 2day Авторы