Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Харків отримає мільярд гривень субвенції на відновлення

Ілюстративне фото
Це запозичені кошти.

Гроші підуть на відновлення та модернізацію пошкоджених під час війни комунальних підприємств.

Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на відновлення об’єктів критичної інфраструктури в межах спільного з Міжнародним банком реконструкції та розвитку (МБРР) проєкту "Розвиток міської інфраструктури — 2" затвердив Кабінет міністрів. Відповідний проєкт постанови уряд схвалив на засіданні 15 листопада.

"Наразі серед першочергових завдань уряду є якнайшвидше відновлення критичної інфраструктури в областях, які постраждали у результаті російської агресії. Ухвалене сьогодні рішення дозволить громадам відновити та модернізувати пошкоджені об’єкти, зокрема підприємств водопостачання, водовідведення, теплопостачання та поводження з відходами. Це своєю чергою сприятиме наданню споживачам якісних житлово-комунальних послуг", — пояснив в.о. міністра розвитку громад та територій Василь Лозинський.

Проєкт постанови передбачає розподіл понад 1,66 мільярда гривень субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у межах проєкту "Розвиток міської інфраструктури — 2". Це кредитні кошти від міжнародних донорів.

"Джерелом формування субвенції є кошти позики, залучені Україною від Міжнародного банку реконструкції та розвитку відповідно до угоди про позику. Головним розпорядником субвенції є Мінрегіон. Розпорядниками/одержувачами субвенції за місцевими бюджетами (кінцевими бенефіціарами) є підприємства, установи та організації комунальної форми власності, визначені рішенням відповідної місцевої ради або військової адміністрації (у разі її утворення) про такий бюджет згідно із законодавством", — вказано в документі.

Згідно з розподілу субвенції, до бюджету Харківської міської територіальної громади спрямують найбільшу суму — 1, 14 мільярда гривень.

До війни кошти Харків збирався витратити на реконструкцію каналізаційних очисних споруд та лінії обробки мулу і будівництво комплексу з переробки твердих побутових відходів з системою збору полігонного газу та виробництва електричної енергії в місті Дергачі. 

Нагадаємо, близько 16:00 15 листопада окупанти вдарили по обʼєктам критичної інфраструктури у Харкові та області. Зникло світло. Вранці 16 листопада більша частина Харківської області вже була з електроенергією.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.