Александр Костенко
Юрий Бутусов
Ольга Голубовская

Зустріч з міністром: я почула те, що хотіла

29 марта 15:02
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5 5,00(1)
Загрузка...

Мов ураган налетіла на нас звістка, що приїжджає до Харкова пан Євген Нищук, Міністр культури. На підготовку - 2 чи 3 дні, 2 з яких - вихідні. Встигли разом зустрітися, обговорити загальну схему зустрічей і побігти по домах готуватися.

Не знаю чому, але поїхали ми не на білі піски, а на чорні камені, тобто, зустрічей була одна, а не дві, і в ДЕРЖПРОМі, а не в ХНАТОБі.

Щодо результатів зустрічі, думки розбігаються. Наприклад, я задоволена (правда, однією частиною - той, що стосуєтьсся питання "одоробла", архітектури, тощо); я почула те, що хотіла: Мінкульт проти цього знаку, навіть, написало листа в підтримку позиції Дмитро Булах в суді (як я зрозуміла); Мінкульт готово особливу увагу надати справі внесення будинку ДЕРЖПРОМа до списків пам'яток культури національного рівня і ЮНЕСКО, при чому, не тільки ДЕРЖПРОМу, але і всього архітектурного ансамблю площі Свободи (окрема подяка Євгенія Губкіна за доповідь на тему архітектурного ансамблю); Мінкультури звернуло увагу на відсутність майже не в єдиній області України затверджених меж історичного ареалу, правил його використання і історико-архітектурного опорного плану, і наполягає на тому, щоб ці документи були найближчим часом їм подані на затвердження (дякую шановному Володимиру Новгородову за виступ на цю тему).

Тут, правда, є одна деталь: тільки в Харківській області (і місті) архітектура і питання архітектурних пам'яток підпорядковані департаменту будівництва і архітектури, а не управлянню культури, тому, вказівка Мінкультури щодо цих документів може залишитися без адекватної реакції. Це, до речі, одна з причин тієї ситуаціїї, що склалась в Харкові з пам'ятками культурної та архітектурної спадщини.

Питання, що стосуються музейної та театральної справи, нажаль, для мене залишились не зрозумілими, тим більше, що під кінець зустрічі деякі присутні намагались вирішувати свої особлисті питання своїм особистим ротом, як каже Іванка, тобто гучно вголос.

Зустріч не вмістила всі питання, які були підготовлені. Тому є домовленність про проведення скайп-конференції з продовженням розмови.

До речі, велика і щира подяка за відмінну модерацію Сергію Жадану і підготовку до зустрічі Іванні Скибі-Якубовій.

І ще. Хоча сьогодні це не модно - дякувати облраді, тим більше, після "американських горок" відносно приміщення для зустрічі, тим не менш, я особисто вдячна Анатолію Бабічеву за нашу підтримку і допомогу в вирішенні цього самого питання.

А почав свій виступ Міністр культури з розповіді про Старий цирк; Міністерство на "нашому" боці!

Комментариев: 0
Попытка воткнуть одоробло отбита Семь лет для генерала Виктора Назарова
Перейти на главную страницу 2day.kh.ua Перейти на 2day Авторы