Александр Костенко
Юрий Бутусов
Ольга Голубовская

Жебрацький заробіток Харківпарксервісу або скільки місто втрачає від фінансових махінацій навколо парковок

23 июня 10:53
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5
Загрузка...

Згідно звіту про роботу КП "Харківпарксервіс" за 2015 рік, за підприємством закріплено у Харкові 112 паркувальних майданчиків з загальною кількістю - 5814 машиномісць .

Загальний дохід підприємства в 2015 році від реалізації послуг по паркуванню автотранспорту склав 6,7 млн.грн. 1 машиномісце в місті в 2015 році мало виручку 3,16 гривні в день.

Рішенням виконавчого комітету Харківської міської ради від 18.01.2012р. у Харкові встановлені граничні тарифи на послуги 1 місця платної парковки транспортних засобів за 1 час:
- 5 гривень - для майданчиків, розташованих на проїжджій частині;
- 2 гривні - для майданчиків, які розташовані поза межами проїжджої частини;

Тобто 1 паркомісце в день було "зайняте" всього 40 хвилин на майданчиках, розташованих на проїжджій частині та 1,5 години на майданчиках, які розташовані поза межами проїжджої частини. Якщо, уявити, що у Харкові половина майданчиків, розташовані на проїжджій частині, а половина поза межами проїжджої частини, то при роботі 1 паркомісця 8 годин в день, воно мало приносити 10,22 тис.грн. на рік, а загальний дохід підприємства за рік від реалізації послуг по паркуванню автотранспорту склав би 59,42 млн.грн., майже в 10 раз більше, ніж зазначено в звіті.

Чистий прибуток підприємства в 2015 році склав 21,3 тис.грн. Якщо, порахувати, то прибуток з 1 машиномісця в 2015 році склав 3,66 грн. або 1 копійка в день.

На підприємстві на 1 січня 2016 року в середньому працює 5 осіб, а середньомісячна заробітна плата складає 5031 гривень.

Вказано, що усі вказані паркувальні місця мають паспорта, дорожні знаки, розмітку, огорожі. Ми пропонуємо харків'янам самостійно пересвідчитися чи дійсно всі 5814 місць у Харкові обладнані дорожніми знаками та на них нанесено розмітку суцільною синьою (блакитною) смугою на проїзній частині і на бордюрі.

Нагадаємо, що організація та порядок паркування транспортних засобів на вулицях і дорогах населених пунктів в Україні регламентуються Постановою Кабінету Міністрів України від 3 грудня 2009 р. № 1342 "Про затвердження Правил паркування транспортних засобів".

Відведені майданчики для паркування позначаються дорожніми знаками та суцільною синьою (блакитною) смугою на проїзній частині і на бордюрі, обов'язково повинні бути обладнані паркувальними автоматами з розрахунку не менш як один автомат на 20 місць та мають бути встановлені автоматичні в'їзні та виїзні термінали на парковку. Паркувальні автомати і автоматичні в'їзні та виїзні термінали на майданчиках для платного паркування встановлюються СТАЦІОНАРНО.

КП "Харківпарксервіс" у 2016 році планує для підвищення доходів ввести в експлуатацію нові майданчики для платної парковки, а також для оплати послуг систему "Мобільна парковка" за допомогою мобільних телефонів. Але, стаціонарні паркомати, а також в'їзні та виїзні термінали не передбачаються.

В серпні 2014 року Департамент інфраструктури (на той час ще транспорту) Харківської міськради повідомляв, що на той час в місті функціонувало вже 6127 машиномісць для паркування. А, на кінець 2015 року виявилося, що машиномісць у місті - 5814.

Комментариев: 0
Амнистия предателям Украины и военным преступникам Российские СМИ подтвердили, что уничтоженный в Харькове диверсант с магнитной миной действительно работал на РФ
Перейти на главную страницу 2day.kh.ua Перейти на 2day Авторы