Європа без кордонів!

11 мая 18:37
Звёзд: 1Звёзд: 2Звёзд: 3Звёзд: 4Звёзд: 5
Загрузка...
Политолог

Європа без кордонів! Мрія про безвізовий режим з Євросоюзом стає реальністю!

На мій погляд, стосовно України варто виділити два базових аспекти щодо процесу лібералізації візового режиму з ЄС: символічний та психологічний.

Символічний аспект: Європа визнає Україну як державу, що не несе загроз країнам сталого демократичного розвитку. З цієї точки зору, ми отримали потужний сигнал підтримки з боку ЄС, значення якого ми усвідомимо в найближчому майбутньому. Нас починають сприймати в якості партнера, і таку довіру слід берегти та плекати. Цей крок щодо безвізу для України є також потужним сигналом для майбутніх інвесторів.

Психологічний аспект включає і спрощення контактів, і свободу переміщень (коли, наприклад, вихідні дні можна без бюрократичних перепон провести на Єлисейських Полях) тощо. Важливим моментом є зникнення бар'єрів, що саме по собі суттєво підвищує самооцінку особистості на індивідуальному рівні та, врешті, сприяє відкритості суспільства.

Тобто, не варто знецінювати чи нівелювати роль безвізового режиму для України. А нашим громадянам слід розуміти, що лише від нас самих залежить, як ми використаємо цей шанс.

Взять власть нетрудно Нужен новый праздник
Перейти на главную страницу 2day.kh.ua Перейти на 2day Авторы
Комментариев: 0