Нажмите "нравится", чтобы читать KHARKIV Today на Facebook

Як реагувати на провокації з боку Білорусі

Глава правления Майдана иностранных дел

Ситуація зі зникненням в Білорусі 19-літнього Павла Гриба порушує низку дуже серйозних питань.

Моральний рівень союзників (Росії та Білорусі) після "зеленого коридору" під Іловайськом не обговорюється. Створювати провокації з 19-літнім інвалідом - це саме їх рівень. І те, що білоруси, можливо, самі в цьому конкретному випадку лайном не займалися, а лише хлібосольно дозволили робити це на своїй території своїм старшим братам\хазяям\спонсорам - це мало що змінює.

Але є питання до української держави.

Перш за все, не чути жодних застережень про загрози на подорожі для українських громадян до Білорусі. Які-неякі рекомендації по Росії є. А з Білоруссю на догоду дипломатії Порошенка, для якого президент Лукашенко - друг, товариш і брат, очевидно будемо гратися і далі, ігноруючи беззаперечний факт, що влада північного сусіда не має повного суверенітету у питаннях безпеки?

Це ж далеко не перший подібний випадок. І те, що попередні (наприклад з Сергієм Жаданом) закінчилися більш-менш благополучно для людей вдумливих має свідчити лише про одне - провокації на білоруській території проти українців були, є, і будуть.

Як реагувати? Асиметрично.

Окрім рекомендацій громадянам України утриматися від відвідання Білорусі я би вже почав думати над обмеженням можливостей білоруських державних перевізників здійснювати пасажирські перевезення між нашими державами. Доки загрози українцям не будуть усунені.

Ну, і оскільки Мінськ є небезпечним для українців, очевидно слід відмовитися від посередницьких послуг Білорусі в рамках переговорів щодо війни між Україною та Росією.

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.