народный депутат Украины
06 декабря, 2016 - 17:29

Вже завтра можна суттєво обмежити депутатський імунітет

Сьогодні на брифінгу у ВР презентували наш законопроект 5487 щодо недоторканності народних депутатів. У разі його прийняття вже завтра можна суттєво обмежити депутатський імунітет і тоді жоден депутат не зможе втекти за кордон.

Зокрема законопроект передбачає наступні речі.

На сьогодні без погодження Верховної Ради правоохоронці не можуть оглянути особисті речі депутата, його багаж і автомобіль. Фактично, депутат, який збив насмерть людину або той, що тримає у валізі секрети держави, може безперешкодно пересуватися світом, допоки комітет радиться із власною совістю. Ми пропонуємо відмінити це обмеження.

Якшо у правоохоронців є потреба негласних слідчих дій або їм треба негайно оглянути майно депутата, вони мають право це зробити, так само як роблять це у звичайних громадян.

По – друге, ми хочемо заборонити депутату виїжджати з України з того часу, як в Верховній Раді буде внесене представлення про позбавлення недоторканності.

По- третє, ми пропонуємо депутатам дати можливість самим відмовлятися від недоторканності.

Власне, ми хочемо або комітет припинив брати на себе функціі слідства та суду, оцінюючи докази. Свій висновок комітет повинен готувати не 20 діб як зараз, а протягом доби. Зрештою, навіть якщо комітет так і не визначиться із висновком, подання ВР зможе розглянути у найближчі три пленарних дні.

Простой текст

  • HTML-теги не обрабатываются и показываются как обычный текст
  • Строки и абзацы переносятся автоматически.
  • Адреса веб-страниц и email-адреса преобразовываются в ссылки автоматически.