Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

У Харківській області поліцейські прибувають на виклик найпізніше

Поліцейським потрібно 20 хвилин, щоб приїхати на виклик.

Поліцейські з Харківської області добираються до місця злочину за 20 хвилин, а без достатньої кількості камер відеоспостереження не вдається попередити багато правопорушеннь.

Поліцейські в Харківській області можуть прибути на виклик за 20 хвилин, в інших областях України цей показник становить 18 хвилин. За системою попередження злочинів Харківська область також поступається іншим через відсутність достатньої кількості камер відеоспостереження. Про це заявив начальник Головного управління Національної поліції України в Харківській області Валерій Сокуренко на сесії Харківської обласної ради.

"Завдання — щоб ми реагували швидше. Якщо брати місто, то сьогодні має працювати 100 екіпажів, на жаль, на лінію виходить 43. Щоб було ефективно, мінімум має бути 60 екіпажів, до 5 хвилин поліція буде приїжджати. Що стосується області, на жаль цей час перевищує 20 хвилин (по Україні — 1 година реагування, в районній і сільській місцевості — 18 хвилин, у нас цей показник гірший), — заявив Сокуренко. — Система реагування повинна поліпшуватися. Великі надії ми покладаємо на мережу відеоспостереження. На жаль, за цими показниками ми теж гірші по Україні, і місто, і область. На сьогодні в загальнодержавну систему "Гарпун" інтегровано всього 9 відеокомплексів. Цього року плануємо їх збільшити до 25. Система дасть можливість визначати і номер автомобіля, і особу правопорушника. Розраховуємо на допомогу органів місцевого самоврядування і державної влади".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Купить российский бензин в Харькове — миссия выполнима (видео)

Сокуренко додав: в області кількість злочинів знизилася, але залишаються фактори, які негативно впливають на криміногенну обстановку. У їх числі — протистояння на Сході України, наявність величезної кількості зброї та вибухових пристроїв в незаконному обороті, безробіття. За словами начальника ГУ НП в Харківській області, найбільше жителів Харкова і області турбують небезпека на вулиці в темний час доби, крадіжки, хуліганські прояви, незаконна торгівля алкоголем, наркотиками, домашнє насильство і безкарність при порушенні правил дорожнього руху. Однак рівень таких злочинів — дуже низький за останній рік.

"У нас розкриття цих злочинів — 6%. В таких місцях, як Хмельницький (село), де працює система відеоспостереження — 80%. Ми шукаємо ефективні методи роботи. Мета — досягти, щоб у Харкові наряд поліції прибував за 10 хвилин, в області — за 20 хвилин. Ліквідація неефективних підрозділів", — зазначив він.

Сокуренко акцентує: збільшення кількості відеокомплексів допоможе запобігти злочинам. Він звернувся до чиновників із проханням допомогти в придбанні таких камер. Голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер пообіцяв розглянути питання про виділення коштів на камери вже на наступній сесії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: "Правоохранители, которые покрывают "черных лесорубов", будут сидеть", — Кучер (видео)

"Щодо камер відеоспостереження, на наступній сесії я буду просити депутатів обласної ради, щоб ми виділили кошти, і надали можливість встановити їх для поліпшення вашої роботи", — сказав Кучер.

За словами Сокуренка, є і позитивні тенденції. Так, офіцери (проект "Поліцейський офіцер громади") приступили до роботи вже у 13 громадах. У цьому році заплановано збільшити їх кількість до 244 офіцерів.

Крім того, в минулому році поліцейські закрили п'ять інтернет-магазинів, де поширювали наркотики, проте все ще продовжують діяти 650 таких магазинів, боротьба з ними триває.

У 2020 році поліцейські Харківської області зроблять ухил на модель поліції діалогу, продовжать розвивати проект "Поліцейський офіцер громади", боротися з наркозлочинністю і вести профілактику злочинності.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.