Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Не тільки "інфекціонка": п'ять лікарень Харкова почали приймати хворих коронавірусом

Фото: Сергей Козлов / KHARKIV Today
З початку пандемії "швидкі" везли тих, у кого були симптоми коронавірусу, тільки до обласної "інфекціонки".

Маршрут пацієнта з підозрою на СOVID-19 в Харківській області змінився.

До прийому тих, у кого підозрюють коронавірус, підключилися міські лікарні. Тепер таких пацієнтів лікувальні заклади будуть приймати по черзі. Про це KHARKIV Today повідомила волонтер Наталія Попова.

"Сьогодні вже везуть всіх пацієнтів до лікарні №25 з COVID-19. Вони тепер будуть приймати за графіком, по черзі. Лікарні на своєму рівні, як я розумію, узгоджують за кількістю ліжок, пацієнтів, тому що в "інфекціонці" зараз, так би мовити, аншлаг. Сьогодні начмед каже, що поки жодної "швидкої" не було. Значить, всіх все-таки везуть туди. Сьогодні приймає лікарня №25, ще будуть приймати №13 і №17. У "чорнобильській" складніша ситуація, щоразу потрібно спускатися з четвертого поверху, щоб забрати пацієнта, тому працювати логічніше на переводи, хоча теж саме приймальне відділення готове для прийому пацієнтів безпосередньо", — пояснила вона.

Попова уточнила, що в Харкові з перевіркою була комісія з Міністерства охорони здоров'я, яка  вказала на те, що маршрут пацієнта з підозрою на СOVID-19 був неправильним.

"Кілька днів тому приїжджала комісія з МОЗ, вони дали висновок офіційний, де сказали, що це неправильний підхід, коли тільки одна лікарня приймає всіх абсолютно. Вони перевіряли всі наші лікарні і обласні, і міські, стосовно COVID-19. Все перевірили — обладнання, методики лікування, співвідношення медикаментів. Боротьба за маршрут пацієнта йшла з кінця червня, коли їх вже стало реально багато", — розповіла волонтер.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Харкові готуються розгорнути додаткові ліжка для хворих COVID-19

Нагадаємо, 8 серпня в харківській "інфекціонці" був поставлений своєрідний рекорд. З потенційним коронавірусом до лікарні звернулося 60 осіб. Це самозвернення (коли люди самостійно приїжджають) і пацієнти, яких привезли бригади "швидкої" допомоги. Тоді в стаціонарі вже лікувалося 228 осіб при 240 ліжкомісцях. Тобто фізично лікарня могла прийняти не більше 12 пацієнтів. Але прийняли більше. Після "сортування" хворих госпіталізували 37 осіб. Це люди із середнім ступенем тяжкості захворювання, яким не можна було відмовити. Тих, у кого експрес-тест показав негативний результат, відправили додому.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.