Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

16 липня, 2020 - 19:25

Нардепи прийняли зміни до Виборчого кодексу

Зміни внесли майже в усі статті документа.

Закон збільшує штрафи за підкуп на виборах, вводить пропорційну систему в населених пунктах від 10 тисяч жителів, визначає терміни проведення виборів і дозволяє голосувати і за партію, і за кандидата.

16 липня на засіданні Верховної Ради України прийняли законопроект №3485 "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства". "За" проголосували 308 нардепів. Депутати внесли 4000 поправок до понад 200 статей (їх всього 289).

16 харківських "слуг народу" підтримали законопроект: Дмитро Микиша, Марія Мезенцева, Вікторія Кінзбурська, Микола Кириченко, Олександр Куницький, Олексій Красов, Олег Бондаренко, Федір Веніславський, Андрій Одарченко, Павло Сушко, Олександр Литвинов, Дмитро Любота, Ганна Колесник, Юрій Здебський, Олександр Бакумов, Павло Якименко (списковик). Винятком став Євген Пивоваров, який утримався.

Не голосував позафракційний депутат Дмитро Шенцев. "За" були Віталій Данилов з "Батьківщини" і позафракційна Юлія Світлична. Був відсутній лише Олександр Фельдман від "Опоплатформи  — За життя".

Закон передбачає збільшення штрафів за підкуп кандидата, який бере участь у виборах, або виборця до 300-400 неоподатковуваних мінімумів, тобто від 5100 до 6800 гривень (раніше — від 1700 до 5100 гривень). Неправомірною вигодою вважаються не тільки гроші, а й продукти, спиртні напої, тютюнові вироби, товари, послуги, пільги, якщо їх вартість перевищує 3% прожиткового мінімуму.

Позачергові місцеві, перші, проміжні і додаткові вибори можуть проводитися двічі на рік — в останню неділю жовтня і останню неділю березня. Чергові місцеві вибори проводитимуть в останню неділю жовтня на п'ятий рік повноважень місцевих рад, сільських, селищних, міських голів.

Відповідно до законопроекту, зараз опущена межа пропорційної системи для громади і становить 10 тисяч виборців. Раніше таку систему застосовували для великих населених пунктів з 90 тисячами і більше виборців.

Крім того, зміни торкнулися виборчого бюлетеня. Якщо до прийняття закону українці голосували за партію і знизу вибирали кандидата, за якого віддають голос, то тепер будуть вписувати номер кандидата поруч з партією. 

Як писав KHARKIV Today, рік тому  Верховна Рада прийняла Виборчий кодекс.

11 липня 2019 року Верховна Рада України затвердила в другому читанні проект №3112-1 Виборчого кодексу. Депутати затвердили його з 17-ї спроби.

Відзначимо, в травні 2020 року Верховна Рада отримала проект закону №3485 "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства".

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.