Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Мери намагаються домовитися зі "Слугою народу" про місцеві вибори

Давид Арахамія розповів про намір перезавантажити політичну систему.

В "Слузі народу" говорять про намір змінити політичну систему, зокрема, за підсумками місцевих виборів, однак є люди, які "намагаються домовитися".

Політична партія "Слуга народу" запевняє, що місцеві вибори цієї осені відбудуться, незважаючи на коронавірус, і говорить про намір перезавантажити політичну систему. Тим часом, міські голови намагаються домовитися з "Слугою народу" про місцеві вибори. Про це заявив голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"Ми хочемо на місцевих виборах продовжити наше політичне цунамі. Дивіться, в цьому історична місія "Слуги народу". Ми повинні перезапустити політичну систему. Будуть від цього побічні ефекти? Звичайно ж, будуть. Але це потрібно зробити, тому що за 25 років всі намагаються просто домовитися. І зараз нас всі схиляють до цього. Нам кажуть: "Хлопці, ви ніколи не зробите місцеві вибори! Давайте сядемо і домовимося!". Ну, якщо сядемо і домовимося, то тоді навіщо ми взагалі прийшли?!", — пояснив Арахамія.

Голова фракції зазначив, що місцеві вибори відбудуться, навіть якщо буде друга хвиля коронавірусу, оскільки для їх скасування або перенесення потрібно міняти законодавство, а це неможливо.

"Ну, якщо буде серйозна якась загроза, то, звичайно, з об'єктивних причин ... Але я, чесно кажучи, не розумію, навіть якщо буде нова хвиля пандемії, яким чином це можна зробити, адже це треба вносити зміни до Конституції. А зміни до Конституції — це дві сесії треба провести, тобто фізично вибори зупинити неможливо", — сказав Арахамія.

Він додав: провести місцеві вибори в форматі онлайн-голосування за прикладом інших країн в Україні поки неможливо. За словами Арахамія, сьогодні в Реєстрі виборців — велика похибка в даних і можна зустріти "мертвих душ". Вирішити проблему можна буде після перепису населення.

"І вони (прим. — "мертві душі "), природно, і голосують. Тому Мінцифри робить дуже важливу роботу. Вона невидима, по суті, але колись ми отримаємо все-таки єдиний демографічний реєстр і будемо розуміти, скільки в країні людей, де ці люди, де вони проживають і де вони голосують. Ось тоді можна реально вводити цей діджитал ID, і людині давати можливість голосувати", — вважає Арахамія.

Голова фракції говорить, що "ідеального формату" проведення місцевих виборів все ще немає. За його словами, фракція продовжить свою позицію і дозволить на місцевих виборах "безбар'єрно брати участь" будь-якому представнику народу.

"Партія називається "Слуга народу" і ми не можемо будувати ніяких бар'єрів. Ми хотіли б, щоб будь-який представник народу міг абсолютно безбар'єрно брати участь в місцевих виборах. Чесно кажучи, в парламенті дуже активно нас хантили підтримати ініціативу зі створення різних бар'єрів. Багатьом партіям просто вигідно мати партійний прапор, завдяки якому до них приходять домовлятися, — зазначив Арахамія. — Переконували нас з усіх боків, говорили: "ви ж ніколи не робили", досвідчені господарники запевняли, що це буде правильним кроком. Але ми вирішили, що, по-перше, це буде зрада нашого виборця. Ми обіцяли, що кожна людина з народу може обиратися. І друге — це взагалі-то історично неправильно, тому що ми за демократизацію процесу. Хтось хоче стати мером — це ж інша амбіція! Це не в парламенті бути, це управляти простором, в якому ти живеш, його покращувати. Навіщо йому партійний прапор? Абсолютно незрозуміло! При цьому ми все одно говоримо, що повинні формуватися якісь партійні традиції. Ми сповідуємо такий комбінований підхід: на виборах до місцевих рад люди йдуть від партій, а мери повинні мати можливість йти на вибори самовисуванцями".

Як писав KHARKIV Today, на місцевих виборах дозволили голосувати за місцем фактичного проживання.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.