Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Лекції та конференції хочуть проводити в підземній частині Харківської міськради

На базі підземель Харкова планують створити музей.

Музей в Харкові може з'явитися на базі трьох старовинних підземель.

4 березня на засіданні Туристичної ради в мерії презентували екскурсійно-туристичний проєкт "Музей харківських підземель". Про це повідомили в Харківській міськраді.

На думку члена правління Харківського обласного благодійного фонду сприяння історико-культурним дослідженням "Діти підземелля" Ігоря Денисенка, в Харкові дуже цікава композиція старовинних підземель, на базі якої можна створити музей.

"Ми б хотіли створити історико-культурний центр на базі трьох, поки окремих, об'єктів: підземних ходів Харківського гостинного двору, підвальних частин будівлі міської ради на вулиці Квітки-Основ'яненка, 7 і будівлі на вулиці Квітки-Основ'яненка, 4/6. Ці локації можуть працювати як окремо, так і як єдина система. Наприклад, підземна частина будівлі міської ради може використовуватися в якості виставкового залу, де можна проводити наукові, освітні та культурні заходи: конференції, круглі столи, лекції, майстер-класи тощо. Будуть функціонувати і виставки, які можуть бути як постійними (наприклад, присвячені історії Харкова або історії міського самоврядування), так і тимчасовими", — пояснив Ігор Денисенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Резиденція в будинку "Слово". Ручка Тичини, стіл Жадана і амбасадори Харкова

Він додав, зараз проводять дослідження, щоб з'ясувати, як поєднати ці підземні споруди. Разом з департаментом міжнародного співробітництва на базі цього об'єкта розробили проєкти туристичних маршрутів і провели пілотні екскурсії.

"Ми б хотіли, щоб старовинне підземелля залишилося таким, яким воно було два століття тому, з усіма цікавими артефактами, які були там знайдені. Потрібно тільки зробити його більш безпечним: провести освітлення, зробити вентиляцію, подбати про протипожежні заходи, помістити артефакти в прозорі бокси. Все це потрібно зробити таким чином, щоб вплив на саму старовинну споруду був мінімальним", — розповів член правління "Діти підземелля" Ігор Денисенко.

Простий текст

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Рядки й абзаци переносяться автоматично.
  • Адреси вебсторінок та адреси електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.