Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

Конфлікт в бюро судмедекспертизи: частина колективу звернулася до Харківської облради

Фото: wikimapia
Умови в Харківському обласному бюро судово-медичної експертизи далекі від сучасних стандартів.

Юрій Кравченко очолює Харківське обласне бюро судово-медичної експертизи 14 років і знову планує брати участь в конкурсі. Для цього він навіть збирав колектив в будівлі театру, щоб попросити про підтримку.

Харківські морги — місце, куди краще не потрапляти не тільки живим, але й мертвим. У приміщеннях, які десятки років не бачили ремонту, тіла померлих лежать поваленими на підлозі, бігають щури. Туди не закритий доступ для сторонніх. Фотографії з моргу на Дмитрівській, 14 — головного підрозділу бюро — недавно передали першому заступнику голови Харківської облради Альберту Кононенку. Співробітники моргу писали йому в соцмережах і приходили на прийом. Вони ж написали звернення. Кажуть, що конфлікт триває з 2019 року.

2 квітня частину співробітників бюро керівник зібрав у театрі музкомедії в робочий час. Вони повинні були визнати задовільною роботу Юрія Кравченка — проголосувати таємно, для цього на вході їм видавали талончики. Захід тривав не менше 2,5 годин. У Харківському обласному бюро судмедекспертизи працюють близько 400 чоловік — на Дмитрівській, 14, філіях, розташованих у Харкові і районах області.

"Після мого звернення, легкої полеміки, вони поміняли форму голосування з таємного на відкрите. Всі проголосували за нього. Є нюанс, були журналісти якихось видань і я по фотографіях порахував, може десь помилився, кількість людей, які перебували в залі . Вони озвучили 217 осіб — кворум повинен бути більше половини від співробітників. У залі я нарахував максимум 170, тобто, кворуму не було", — пояснив Альберт Кононенко.

Фото: insidernews.info
Фото: insidernews.info

До першого заступника голови Харківської облради після заходу звернулися співробітники бюро, вони говорили про шокуючі речі і прислали фотографії на підтвердження цього.

"Прийшло колективне звернення 2019 року співробітників відділу судово-медичної експертизи трупів на ім'я Кравченка. Вони висловлювали недовіру завідувачці відділу Ользі Фурман. Благають долучитися до процесу вирішення колективного трудового конфлікту через велику заангажованість адміністрації та здійснення тиску на співробітників, використовуючи службове положення. Вони скаржаться і на заступника, і на Кравченка кажуть — ніхто не реагував до цього. Скрізь ми писали і взагалі нуль реакції", — розповів він.

Альберт Кононенко не розуміє, чим 14 років займався керівник комунального підприємства.

"Це наше комунальне підприємство, воно вкрай важливе, експертна робота їх потрібна і багато фахівців там працюють в нелюдських умовах", — повідомив він.

ХОБСМЭ
Фото з головного підрозділу бюро на вулиці Дмитрівській, 14

Перший заступник голови Харківської облради вважає, що бюро судово-медичної експертизи повинно знаходитися на території медичного закладу і бути обладнано за сучасними стандартами. Керівника установи будуть обирати в травні і Юрій Кравченко хоче зайняти цю посаду вчетверте. Чи потрібен такий горе-керівник бюро судмедекспертизи?

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.