Натисніть "подобається", щоб слідкувати за KHARKIV Today на Facebook

25 березня, 2021 - 15:18

Європейський суд зобов'язав Україну виплатити компенсацію лідеру харківських комуністів

Рішення винесли у справі Алли Александровської.

У 2016 році захисник лідера харківських комуністів Олександр Шадрін направив скаргу до ЄСПЛ з вимогою надати підзахисній  Аллі Александровській медичну допомогу або звільнити її з-під варти. Через п'ять років суд виніс рішення.

25 березня 2020 року Європейський суд з прав людини ухвалив рішення у справі Алли Александровської про стягнення 19 163 євро компенсації (зокрема, 3000 євро — витрати на правову допомогу адвокатів і 563 євро — інші витрати і нарахування). Про це повідомив адвокат Олександр Шадрін.

Зокрема, Європейський суд з прав людини визнав незаконним і необґрунтованим затримання Александровської 28 червня 2016 року, 4-місячний арешт надмірно тривалим і тримання в "металевій клітці" таким, що принижує гідність.

Відзначимо, Шадрін звернувся з питання захисту прав Алли Александровської до Європейського суду з прав людини в 2016 році. Суд відразу прийняв його заяву.

30 червня екснардепа від Комуністичної партії України Аллу Александровську заарештували на два місяці без можливості внесення застави. Її підозрюють за двома статтями Кримінального кодексу України — ч.2 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) і ч.3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі).

За даними Служби безпеки України, разом з сином через посередника Александровська намагалася підкупити депутатів однієї з міськрад під Харковом, щоб вони на сесії прийняли звернення до Верховної Ради і президента про зміну до Конституції України з питання федералізації. Слідство стверджує, що сума угоди становить 9000 доларів.

Простий текст

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.